Květen 2008

Co dělat, když dieta nestačí

19. května 2008 v 20:31 Diety
Může se stát, že přes veškerou snahu vám přísnější jídelníček nepomůže tak, jak jste si přála. Čtěte, co vám pomůže...
Pokud chcete zkusit něco z lékárny, máte dvě možnosti - kromě léků, které musí předepsat odborník, můžete zvolit některý z volně prodejných přípravků.
Přípravky, které se prodávají v lékárnách, fungují na různých principech - některé obsahují zejména vlákninu, která nabobtná a zasytí vás, jiné mají tlumit chuť na sladké pomocí chromu a ještě jiné slibují povzbuzení spalování tuků. Nečekejte od nich zázraky a mějte na paměti, že na každého působí trochu jinak. Mohou vám však pomoci v začátcích shazování či když máte pocit, že už se pokles váhy zastavil.
Nastartovat hubnutí velmi dobře umí i léky na předpis - výhodou je jejich klesající cena, už dávno neplatí, že za ně budete v lékárnách muset zaplatit tisíce korun měsíčně. Lékaři už je také vcelku běžně předepisují i lidem, jejichž nadváha či obezita nejsou nijak morbidní.
Ale rozhodně vám je doporučí až tehdy, když nezabral běžný dietní jídelníček spolu s pohybem. To už totiž může svědčit o tom, že dotyčný člověk má zpomalený metabolismus, a lék na hubnutí je pro něj tou správnou volbou.
Počítejte však s tím, že ani s pomocí léků nezhubnete bez námahy a o spoustu kil - průměrný úbytek po jedné kúře většinou nepřesahuje deset kilo a spíše se drží i pod pětikilovou hranicí. Jejich výhodou je spíše nakopnutí zlenivělého spalování než to, že by samy dokázaly likvidovat vaše přebytečná kila.

Hotové jídlo na míru

Pokud nemáte čas a naopak dost peněz, můžete si objednat dietu na míru s dovozem až domů.
Kam se obrátit?
*
www.nutricare.cz - čtyři týdny přijdou zhruba na 15 300 Kč
* www.expresmenu.cz - hlavní jídlo za 65 Kč
* www.bodyfactory.cz - týdenní fit menu přijde na 780 Kč * www.liniebox.cz - od 4 600 Kč za čtyři týdny
* www.dietbox.cz - program na měsíc stojí 6 800 Kč
* www.dietplus.cz - 5 800 Kč za třicetidenní balíček

Když potřebujete odbornou pomoc

* Pokud máte pocit, že sami zhubnout nedokážete, obraťte se raději na odborníka.
* Můžete zvolit lékaře nebo psychologa, případně specializované kurzy.
* Nejdříve zamiřte k praktikovi. Větší jistotou je obezitolog, avšak těch je poměrně málo. Péči obezitologů v nemocnicích platí pojišťovny, v privátních ordinacích musíte počítat s placením.
* Psychologové vás mohou naučit zvládat stres a přistupovat k jídlu jinak. V tom najdete pomocníka rovněž v nutričních terapeutech.

Alkohol při hubnutí? Jen výjimečně!

Suché bílé víno. A to jen občas. Tak zní odpověď na otázku, zda si může člověk usilující o štíhlou linii dopřát alkohol.
Má totiž mnoho energie a jeho konzumace je srovnatelná s pitím hodně oslazené vody. A zjednodušeně řečeno, čím silnější alkohol si dáte, tím hůře pro vás i po stránce hubnutí.
V jednom panáku whisky či rumu je zhruba tolik energie jako v jednom pivu, pokud však jde o sladké nebo dokonce smetanové likéry, množství energie se i zdvojnásobí.
Nejlepší poměr co do vychutnání si nápoje a přijatelného množství energie poskytují suchá vína, ovšem i ta jen v případě, že zůstanete u jedné či dvou deci.
Zvláštní kapitolou jsou míchané nápoje, kde se kombinuje energie z alkoholu se sladkými sirupy či likéry.
Záludnost ve vztahu k hubnutí se projevuje i jinak - alkohol je hodně sladký a můžete po něm pociťovat hlad. Pokud to s ním přeženete, bude se vaše tělo druhý den dožadovat mnohem vyššího příjmu energie než obvykle, což mimo jiné opět souvisí s cukrem - hlad ovlivňuje rozkolísaná hladina cukru v krvi. Navíc příliš mnoho alkoholu se často pojí s nevyspáním a únava pak vede k přejídání.

Kolik mají energie

Gambrinus, pivo výčepní světlé650 kJ/500 ml
Staropramen ležák700 kJ/500 ml
Velkopopovický Kozel černý1 100 kJ/500 ml
Radegast Birell (nealkoholické)400 kJ/500 ml
Staropramen, snížený obsah cukrů575 kJ/500 ml
Portské víno340 kJ/50 ml
Suché bílé víno220 kJ/100 ml
Červené víno300 kJ/100 ml
Víno bez alkoholu Carl Jung110 kJ/100 ml
Rum500 kJ/50 ml
Becherovka600 kJ/50 ml

moje fotky

7. května 2008 v 12:00 Moje fotky
Takže sem teda dávám moje fotky...Jako bych si konečně uvědomila, jak vypadám a že s tim už ale OPRAVDU muism něco udělat. Všichni milujeme ty fotky před a po a já doufám, že moje po..nebo třeba i během změny a hubnutí budou stát za to a třeba se stanou inspirací pro někoho jiného.
Vim to, jsme tlustá, ale nechci, aby mě někdo odsuzoval, svůj problém si uvědomuju a budu bojovat!

Váha

6. května 2008 v 19:13 Váha
Zatim hnus, já vim...

Po dlouhé době zase mezi vámi...

6. května 2008 v 18:19 Moje kecáníčko
Ahojky!
Strašně dlouho jsem sem nepsala..prostě nebyl čas. Prakticky od té doby, co sem nastoupila do nového zaměstnání.
Tam je to sice fajn (ikdyž mě to taky někdy sere, ale to snad každýho a všude, ať pracuje nebo studuje)...ale problémy mám spíš sama se sebou...ne a ne zhubnout...Spíš naopak
Dokonce sem měla i nějaké jiné potíže a zašla za doktorkou a byla na odběrech a zjistili mi sníženou funkci štétné žlázy..což je dost opruz. Čekají mě jěště další testy a pak nějaká léčba. Bohužel mám zrovna ten typ, u kterého se přibírá (kdybych měla zvýšenou funkci štítné žlázy, tak moc hubnu..no takové štěstí já mít nemůžu).
Potřebovala byhc od vás poradit a podržet, protože zhubnout chci pořád a nechci to vzdávat kvůli té žláze.
Nemáte nějaké zkušenosti? Díky.