Únor 2008

Dietní kuchyňské fígle

15. února 2008 v 6:00 Zajímavosti-MIX
Vyzkoušejte triky, s nimiž navaříte nízkotučně a dietně. Členové rodiny si přitom ničeho ani nevšimnou!
I lákavé a chutné jídlo může být dietní...
I lákavé a chutné jídlo může být dietní...
Pokud přecházíte na dietní stravu, neznamená to, že odteď se na vašem talíři bude objevovat jen naklíčené zrní a listy všeho druhu. Naopak - jídelníček může zůstat skoro stejný jako dřív, jen se musíte naučit používat ingredience, které celkovou kalorickou hodnotu jídla podstatně sníží.
Klasický řepný cukr nahraďte fruktózou (prodává se např. pod názvem Fruktopur) - má o 30 % vyšší sladivost než řepný cukr, takže jí spotřebujete méně, navíc má nižší glykemický index. Omáčku není třeba zahušťovat kalorickou bombou v podobě jíšky z másla a mouky. Použijte místo ní škrobovou moučku (např. Solamyl) rozmíchanou v trošce vody.
Nejenže ušetříte kilojouly, ale omáčka bude i rychleji hotová. Místo kysané smetany do polévek vyzkoušejte podmáslí, které je mnohem méně kalorické a zdravější. Polévky také snadno zahustíte rozmixovanými bramborami či zeleninou nebo také rozmočeným chlebem. Sladkou smetanu zastoupí sušené mléko, které umícháte hustší, než udává návod.
Pořiďte si olivový olej ve spreji. Rozprášením se pokryje dno pánve při minimální spotřebě tuku. Místo tučných sýrů dejte do těstovin nebo na pizzu třeba sýr cottage nebo ricottu. Nezdravou majonézu nahradí středně tučný bílý jogurt, do kterého zamícháte lžičku olivového oleje a lžičku hořčice. Potřebujete-li do jídla chuť uzeniny, pomozte si uzeným tofu, které má oproti klobáse minimum kalorií.

Salát bez oleje

Zeleninový salát bez olejového dresinku si ani neumíme představit. Použijete-li olej olivový, svému zdraví sice prospějete, při redukční dietě je ale stejně nevhodný jako jiné oleje - kalorií má totiž úplně stejně.
Vyzkoušejte dresink, v němž vám olej vůbec chybět nebude! netučná zálivka: V zavařovací sklenici smíchejte jeden díl balsamikového octa, jeden díl tekutého medu a jeden díl hrubozrnné hořčice. Zašroubujte víčko a protřepávejte tak dlouho, dokud nevznikne hustá směs. Můžete obměnit i nízkotučným jogurtem, bylinkami nebo třeba utřeným česnekem.

"Bezpečná" šlehačka

Taková tuková bomba jako šlehačka je pro redukční dietu doslova hrobem. Naštěstí je možné ji nahradit 'ošizenou' nízkotučnou variantou, která se bude skvěle vyjímat na ovocných dortech či pudincích. mléčná pěna: V misce smíchejte sáček netučného mléka v prášku, půl šálku ledové vody a jednu lžičku moučkového cukru. Ručním nebo elektrickým šlehačem ušlehejte do husté pěny, kterou ihned podávejte.

Smažení bez tuku

Při hubnutí je smažená jídla lepší úplně vypustit. Pokud potřebujete jako základ osmahnutou cibuli, zkuste tuto techniku. light cibulka: Do půlky šálku nalijte horkou vodu, rozmíchejte v ní bujón a dolijte vínem.
Cibulku posekejte jemněji než obvykle a dejte na hodně rozpálenou suchou pánev, občas promíchejte. Když začne cibulka hnědnout, přidejte pár lžiček směsi vína a vývaru - ne tolik, aby se cibulka začala dusit. Tento postup několikrát zopakujte, až se cibulka začne znovu přichytávat.
Nakonec vlijte zbytek směsi a míchejte, dokud se nahnědlá hmota neodlepí od dna pánve. Zakryjte poklicí a nechte stát 5 minut. Cibulka bude měkká, hnědá a krásně zkaramelizovaná a připravená na přípravu omáčky apod.

Skryté tuky

Obsah tuků je pro hubnutí stejně důležitý jako počet kalorií. Pozor na ně v těchto potravinách:
>> Instatntní polévky a směsi
>> Paštiky a pomazánky
>> Popcorn, křupky a chipsy
>> Oplatky a sušenky (i dietní)
>> Uzeniny (i dietní)
>> Light majonézy a dresinky
(vip, Jackie)

Valentýýýýýýýýýn

14. února 2008 v 8:00 Moje kecáníčko
Krásný den všem zamilovaným a milovaným:o)))
Náhled obrázku
Ikdyž s někým zrovna nechodíte, můžete dát dáreček nebo někoho potěšit něčím milým . . . třeba kamarádku, maminku, svého pejska nebo sebe, fantazii se meze nekladou!!!
Užijte si to!!!
Náhled obrázku
A pro ty, kteří to nechtějí vzdát nebo jen pasivně čekat, ale chtějí svou lásku najít....
Nemůžete najít toho pravého? Va­le­n­týn je tady a na vás padá deprese, že ho nemáte s kým oslavit? Jděte štěstí naproti a zkuste třeba internetovou seznamku.
Takhle si možná už brzo budete užívat vy...
Takhle si možná už brzo budete užívat vy...
Má spoustu výhod, které oceníte. V teple domova můžete brouzdat po inzerátech na seznámení a vybírat mezi nimi muže, který vám bude 'sedět'.
A to všechno úplně zadarmo! Oproti sezna­mkám v novinách, kde se inzerát musí vtěsnat do čtyř kratičkých řádků, najdete na internetu mnohem více informací - muži uvá­­dějí svou práci, záliby, požadavky na par­tnerku a přidávají i fotografie. Než se tedy rozhodnete na inzerát­ odpovědět, víte o případném protějšku­ celkem dost.

Jakou seznamku vybrat?

Zvolit byste si měli takovou seznamku, kde se o inzerentovi dozvíte co nejvíce údajů. Portály, kde nejsou k dispozici fotky, rovnou­ vyškrtněte. Z profilu byste o dotyč­ném měla vědět zásadní věci, jako je věk, kraj, rodinný stav…
Pokud jste například alergická na nikotin, nemá cenu ztrácet ani minutu s mužem, který má v profilu uvedeno 'kuřák', byť by byl sebekrásnější.
Hledáte-li výhradně Pražáka, nezaplétejte rozhovor se sympaťákem z Moravy, a toužíte-li po dětech, muže bez vztahu k dětem vynechte. Doufat, že se kvůli vám odnaučí kouřit, přestěhuje nebo ho umluvíte k pořízení miminka, je velmi naivní.

Jak se nespálit

Konečně jste natrefila na vyhovující protějšek. Má vámi požadované vlastnosti, na fotce­ vypadá dobře, už po pár vyměněných e-mailech máte pocit, že byste si mohli rozu­mět… I v takové chvíli zachovejte chladnou hlavu.
Zatímco se z fotografie na vás zubí­ štíhlý muž s opálenou pletí a hřívou černých­ vlasů, ve skutečnosti může dorazit na rande bledý pupkatý chlápek s pleší, s kterým byste se styděla jít i do kavár­ny. Zapomněl vám říct, že ta fotka je z letní dovo­lené, na které byl před deseti lety. Proto si raději nechte poslat­ alespoň tři další fotografie, z kterých si o muži uděláte lepší obrázek.
Hodně vám napo­ví i styl vyjadřování a gramatika. Pokud každé druhé slovo zdobí hru­bka, doktora věd nečekejte. Z prvních řádků poznáte roman­tika, snílka, ale i nevy­chovance. Pravděpo­dob­nost, že budete mít ze setkání šok, se pozo­rováním detailů výrazně sníží a ušetříte si tím čas a možná i ostudu.

Setkání napoví…

Bojíte se, že na síti narazíte jen na zoufalce a úchyly? Díky anonymitě, kterou internet poskytuje, se jich tu opravdu rojí poměrně dost. Vedle nich se tam ale potuluje spousta pěkných­ a zajištěných chlapů na úrovni, lační­cích po seznámení. Jen si umět správně vybrat. Jakmile najdete kandidáta, který by mohl splňovat vaše představy, začněte jednat.
Sáhodlouhé dopisování nikam nevede. Jen si tak můžete vysnít pana dokonalého a pak budete hořce zklamaná, až ho uvidíte. Osobní setkání tedy zbytečně neodkládejte - stejně k němu jednou musí dojít. Po zjištění­ základních údajů rovnou navrhněte schůzku a další témata už můžete probrat nad šálkem čaje. Spolehlivě platí otřepaná, ale pravdivá fráze z inzerátů 'setkání napoví'.

Co když mi nevoní?

Možná jste i přes veškerá opatření šlápla ve­dle. To­, že dotyčný koktá, kulhá na jednu nohu nebo­ nám zkrátka nevoní, přes internet sa­­mo­zřejmě nepoznáte… Jak se zachovat, když na první pohled poznáte, že to není to pravé ořechové?
Než byste byla nesvá a v kavárně nervózně poposedá­vala, snažte se schů­zku zkrátit. Po půl hodin­ce se diplomaticky omluvte, že musíte ještě zajít do čistírny nebo že máte kurz angličtiny. Bude to menší trapas, než když zbaběle vezmete nohy na ramena.

Myslete na opatrnost

Nikdy nezapomínejte na bezpečí. Schůzku si naplánujte na veřejném místě (z kavárny se utíká lépe než z cizího bytu) a nikdy v pozdních nočních hodinách. I z navoně­ného hezounka se může vyklubat člověk s nekalými úmysly.
Na první schůzce neříkejte přesnou adresu, a dokud si dotyčného neproklepnete, nedávejte mu ani své telefonní číslo. Pří­lišná důvě­ra by vás mohla přijít draho­. Při rozhovoru si všímejte, jestli vám váš protějšek poskytuje konk­ré­tní informace, nebo jen mlží.
Když vám začne poutavě popisovat, v čem spočívá jeho náročná práce sta­v­byvedou­cího, je zřejmé, že s vámi jedná upřímně. Na druhou stranu tajemné průpovídky typu "podni­kám v poradenství v různých oborech, ale detaily vás nechci zatěžovat" asi moc důvěry nevzbu­dí.

Co o sobě prozradit

Čím muže na internetu zaujmout? Nejlépe zabírají vtipné a upřímné seznamovací inzeráty. Rozhodně si nevymýšlejte. Nepřidávej­te si vysoké školy ani neubírejte kila, dělat ze sebe­ někoho jiného se nevyplácí.
Zklamání z prvního setkání, při kterém se ve dveřích místo inzerované drsné motorkářky objeví načinčaná naivka a naopak, totiž spolehlivě přivede ke krachu i slibně vyhlížející virtuální známost.
Věřte, že nikdo nebude zkoumat šířku vašich stehen, pokud ho ovšem nenalákáte na gazelí nožky ve stylu Karolíny Ku­rko­vé. Přece byste z krabičky svého oblíbeného parfému také nechtěla vybalit úplně jinou vůni­, byť pěknou. Totéž platí i při popi­su vaší povahy a koníčků. Nešetřete detaily.
Vágními tvrzeními typu "ráda se bavím­, sportuji, cestuji a chodím do kina" totiž nikoho neoslníte. Přiznejte, že si v neděli ráda přispíte, zajímá vás moderní umění a jste blázen do japonské kultury. Vyzdvih­něte to, co je na vás originální. Mužům tím napovíte, do které skupiny si vás mají zařa­dit, a přitáhnete ty, kteří mají podobné zájmy.

Buďte trpěliví

A ještě rada na závěr: obrňte se trpělivostí. Inte­rnetové seznamky daly dohromady tisíce šťastných párů. To ale neznamená, že vám to musí vyjít hned napoprvé. Ale i kdybyste tu nenašli toho pravého, seznamování 'na slepo' může být v chmurných dnech skvělým rozptý­lením. Místo lásky najdete třeba skvělé­ho kamaráda a Valentýna strávíte nějakou­ příjemnou zábavou ve dvou.

Těmhle to vyšlo

Příběh Lenky a Ondry
"Protože většina mých kamarádek se seznámila přes internet, rozhodla jsem se to vyzkoušet taky," vypráví Lenka. Chtěla jsem potkat někoho, kdo stejně jako já miluje motorky. Výzva zněla: 'Hledá se motorkář, který má rád rychlou jízdu.' Ondrova reakce se mi líbila. Napsal jen dvě věty: 'Máš helmu? A nebojíš se?'
Konečně někdo se smyslem­ pro humor! Cítila jsem, že tenhle muž se liší od těch dalších třiceti, kteří odpověděli. Chvíli jsme si psali a po týdnu spolu vyrazili do kina. Okamžitě přeskočila jiskra. Hned druhý den jsme odjeli na motorce na starý hrad, kde jsme si celý den na skále poví­dali. Od té doby jsme spolu každý den a v červnu se chceme vzít."

Kde se seznámit?

Nejlepší adresy
Skvěle vybavená a přehledná je seznamka www.znamost.cz, která vám vyhledá váš ideál. Dobře propracovaný výběr partnera podle vašich požadavků a přání má i seznamka www.rande.cz.
Hodně mužů navštěvuje stránky www.seznamka.cz nebo­ www.libimseti.cz. Jestliže si raději nezávazně povídáte, zabruste na www.xchat.cz nebo na www.lide.cz. Zaplout můžete i na www.sms.cz, odkud lze komunikovat i přes telefon.
(Eliška Frühaufová, Jackie)

Dlouho jsem tu nebyla

12. února 2008 v 21:33 Moje kecáníčko
Ahojky!
Nějak na vás nemám čas holčiny. . . a ani na sebe. Pěkně se zanedbávám, co se hubnutí týče. Bohužel:o( Znáte to, taky si pořád říkáte začnu od....zítra, pondělí, nového měsíce, začnu po něčem...
Buď jsem měla oslavu narozenin nebo menstruaci (a to mě vždycky honí mlsná) nebo je zase jiná událost a tak pořád dokola. . . Vždycky se najde něco, co mi to hubnutí odloží, protože už jsem jakoby "vyskočila" z toho zaběhnutého režimu.
Musim tam zase naskočit. Budu vám moc vděčná za podporu!
A jedna thinspo....Takovýhle tělo, to by bylo něco...

Narozeninyyyyyyyyy

4. února 2008 v 20:50 Moje kecáníčko
Ahojky!
Dnes mám narozky! Sice vim, že vám to může být fuk, ale já se o to ráda podělim:o)
Náhled obrázku
Nějak nestíhám chodit na blogy. . .ani můj ani váš. Váhu sem teď neřešila - mlsání, oslava, vínko atd.
Taky sem měla sraz ze školy, takže tam se taky pilo a pak byla zmrzlinka. . . .
Jinak ale na to chci vlítnout. jíst, ale tak, abych hubnula. a mám pro sebe nový sport -skákání na trampolíně, je to prdel:o) doporučuju
Trampolína MASTERJUMP 96 cm