Leden 2008

Poslední den ve staré práci

31. ledna 2008 v 16:08 Moje kecáníčko
Tak je to tady . . . Den který jsme si předtim snad 100x představovala (to když jsem tady byla ještě v normálním pracovním poměru a ne ve výpovědní lhůtě) a kochala se, jak to budfe bezva nevidět pak už ty starý známy ksichty, který mě tak prudili . . . A ono je t tady a já jsem tak trochu naměkko a řikám si, že to přece nebylo vůbec špatné a že s emi tady vlastně moc líbilo a pořád to nějak omlouvám . . .a přemýšlím, jestli to nebyla chyba odejít. Ale přes všechny výhody, které jsem tady měla a známe lidi, které mám moc ráda vim, že to chyba nebyla a že si polepšim (aspoň teda finančně a stutusově).
Tak jsem vám jen chtěla vylít svoje srdíčko . . .
A tohle všechno, ten stres z odchodu ze starého zaměstanání a přechodu do nového sebou nese jednu nepříjemnou záležitost . . .nějak s emi zase vymyká z rukou B . . . začínám zase zvracet . . .Musim s tim přestat, než se to rozjede na několikrát za den :-(
Jak se máte vy?
Už za šest týdnů štíhlejší!

Mám strach!

30. ledna 2008 v 9:56 Moje kecáníčko
Zdravim Vás!
Zítra budu naposledy v mojí "staré" práci a do té nové se mi pak v pátek VŮBEC nechce. Ikdyž jsem tam už byla 3x zařídit si personální věci a zaučovat se, nechci tam. Ano, je to dobrá příležitost, lepší práce, víc peněz bla bla bla . . . ale mě se tam najednou nechce, radši bych byla tady (ve staré práci) nebo na jiné pozici, ale ve stejné firmě. Asi začínám být sentimenální. V nové práci se už bvšichni znají a ikdyž jsou na mě celkem milý, necítim se tam dobře a nemám si s kým povídat, respektive nemám si CO povídat s těma lidma tam. Nemáme nic společného kromě té práce.
Mám tady přátele, znám tu skoro všechny . . a ikdyž na ně někdy nadávám, mám je ráda. Ježiš, co já budu dělat.
Nemáte to taky chuť udělat?
Asi to tam zkusim a kdyžtak ve zkušebce odejdu . . .

Jen štíhlé uspějí, tvrdí média. A ženy podléhají

29. ledna 2008 v 6:00 Zajímavosti-MIX
Tlustí lidé nemají šanci na úspěch ani nárok na štěstí. Tímto sdělením nás denně bombardují nejrůznější média a podle psychologů jsou právě lifestylové magazíny a televizní seriály zodpovědné za vzrůstající počet poruch příjmu potravy.
Současným ideálem krásy je podle odborníků Karolina Kurková.
Současným ideálem krásy je podle odborníků Karolina Kurková.
Každá dvacátá česká žena má problematický vztah k jídlu. Počet anorektiček a bulimiček u nás navíc stále vzrůstá a věk postižených žen se snižuje. Ročně přibude až třicet tisíc nových pacientů s poruchou příjmu potravy (PPP) a psychologové se shodují, že obrovský podíl na této skutečnosti mají právě média, především potom televizní seriály a lifestylové magazíny.
Aerobik je zvlášť vhodný pro období, kdy s hubnutím začínáte.
Nikdo tě nemá rád!
Podle údajů TV-Turnoff Network z roku 2005 zhlédne průměrné americké či evropské dítě za rok více než třicet tisíc komerčních televizních pořadů. Děti a dospívající se v průměru dívají na televizi víc než jednadvacet hodin týdně. Navíc je k mediálnímu vlivu samozřejmě nutné připočítat řadu magazínů a filmů.
Nicméně mnoho výzkumů přesvědčivě dokázalo, že obraz, který tento typ médií svému publiku podává, je od reality velmi vzdálený. Například rozsáhlá studie Sarah Groganové, která byla mimo jiné zveřejněna roku 2002 v Health magazine, dokazuje, že herci a modelky prezentovaní jako úspěšní a šťastnější jsou vždy štíhlí, mladí a mají pevné souměrné tělo. A naopak role zlých, hloupých a neúspěšných lidí jsou obsazovány herci, kteří jsou zobrazováni jako starší, neupravení, zanedbaní a silnější.
Podle této studie má 32 % žen, které televize zobrazuje, podváhu (v reálném světě je však takových žen jen 5 %). Jen 3 % žen zobrazovaných v televizi je naopak obézních (do této kategorie však například ve Spojených státech spadá celých 25 %).
Mezi divačkami a čtenářkami by se ale samozřejmě jen velmi těžko našla taková, která by chtěla být nešťastná a neúspěšná. Podle autorky studie tak média servírují svým konzumentkám následující sdělení: "Není v pořádku, že jsi taková, jaká jsi. Jedině pokud si koupíš produkt, který inzerujeme, budeš moci vypadat jako modelka nebo herečka (která měří sto osmdesát centimetrů, obléká se v dětském oddělení a nejspíš trpí anorexií) a teprve pak budeš kvalitním člověkem. Bez našeho produktu to ale nikdy nedokážeš, my jsme tvou jedinou šancí."
Hubený muž? Nesmysl!
Ideální muž, tak jak ho prezentují média, je však diametrálně odlišný od toho, jak je prezentována žena. Výzkumy ukazují, že mediálně prezentované ženy jsou, až na několik výjimek, vždy mladé, krásné a štíhlé. Naopak u kladné mužské postavy na věku nezáleží (muž může být mladý i starší), ale muž musí být především silný a úspěšný ve všech oblastech svého života. Vlastní krásné vypracované tělo a úspěch slaví jak ve své kariéře, tak ve vztazích.
Štíhlost však není u mediálně prezentovaných mužů žádoucí, cení se svaly, síla, moc a schopnosti. Štíhlí muži jsou naopak vnímáni jako vychrtlí; vychrtlost je pak synonymem slabosti, křehkosti, narkomanie či deviace.
Psychologové Silverstein, Persue, Peterson a Kelly udělali v roce 1986 zase srovnávací studii obsahu ženských a mužských časopisů. Vzorek tvořilo osmačtyřicet čísel čtyř nejprodávanějších ženských magazínů a stejný počet pánských časopisů. Zatímco u tohoto počtu čísel ženských magazínů se objevilo třiašedesát článků o dietě, v pánských magazínech to byl pouze jeden článek. V magazínech pro ženy se vyskytlo šestadevadesát článků zaměřených na tvar těla, zatímco v pánských časopisech to bylo jen osm textů. Na druhou stranu však bylo ve vzorku ženských magazínů napočítáno tisíc sto sedmdesát devět reklam na jídlo v porovnání s deseti podobnými reklamami, které se objevily v pánských magazínech. Jediná sledovaná oblast, kde měly pánské magazíny "navrch", byly reklamy na alkoholické nápoje.
Šílenství z Fidži
V roce 1999 publikovala psycholožka Anne Beckerová svůj výzkum na ostrově Fidži, který leží v Tichém oceánu. Teprve v roce 1995 na tento ostrov "dorazilo" televizní vysílání. Na ostrově byl v té době navíc dostupný pouze jeden kanál, na kterém běžely převážně americké, australské a britské pořady.
Do doby, než se pro ostrovní obyvatele stala dostupnou televize, považovali ostrované za ideální robustní stavbu těla. Za krásné bylo považováno tělo, které bylo okrouhlé, kypré a měkké. Podle antropologů to vyplývalo z tradic ostrovanů, kteří vzdávají úctu svým hostům jídlem. Čím vyšší sociální status, tím více potravin musel hostitel před svého hosta položit. Povinností hosta potom bylo jíst, dokud mohl.
Anne Beckerová sledovala dospívající dívky z Fidži po dobu čtyř let. Po osmatřiceti měsících od začátku vysílání seriálů Melrose Place a Beverly Hills 90210 dramaticky stoupl výskyt poruch příjmu potravy mezi dospívajícími dívkami. Po třech letech od zavedení televizního vysílání se zpětinásobil počet dívek, které kvůli udržení tělesné váhy pravidelně zvracely. Těsně po zavedení televize to byly 3 %, v roce 1998 už to ale bylo 15 %.
Tři roky po zavedení televize na ostrov se 74 % dospívajících dívek cítilo alespoň občas "příliš tlustých nebo velkých". Ty, které sledovaly televizi minimálně třikrát týdně, měly o polovinu větší pravděpodobnost, že budou se svým tělem nespokojeny. 62 % dívek potom přiznalo, že v průběhu předcházejícího měsíce drželo dietu.
Některé diety mohou dokonce ohrožovat vaše zdraví.

Pondělí 28.1. 2008

28. ledna 2008 v 11:22 Moje kecáníčko
Ahoj holky!
Tak jsem víkend tak nějak prožrala!!!:-( Ted ještě sobota dopoledne+oběd byli v pohodě, jenže pak se to nějak zvrhlo. Ani nevim proč. Začalo to jedním kouskem bábovky navíc (jednu jsem si jakoby povolila a pak jak sem si vzala druhej kousek, tak to jelo...). Pak jsem teda už nic nejedla (ale cítila sem ty chutě, jak se na mě valí a kdybyhc byla třeba doma sama, tak mám jistojistě záchvat B) , jenže sme šli s přítelem do kina a já už pak faskt dostala hlad, tak jsme si zašli na čínu, bylo to moc dobrý, ale byla to celkem bohatá porce. . . a pak sme si dali ještě pop-corn. Sice jen ten malej, ale já snědla svůj a pak asi ještě 1/2 z přítelova kelímku, no síla. Pak sme ještě šli do IKEI a já sem tam koupila tu jejich čokoládu a spřítelem sme ji v utě načli...a já pak ji dožrali doma a ještě sem si dala buchtu(více kusů) od jeho mamky a taky zbytek mandlí, co sem tam měla...No jako bylo toho hodně. Jenže zvracet sem tam nemohla.
Neděle nebyla o nic lepší. Už ráno sem měla chutě se přejíst . . .Byla sem protivná, že zrovna v lednicui nebylo, co bych chtěla, takže tak trochu natruc sem snědla toast s máslem a salámem (zapečenej) a k tomu ještě míchaný vejce. A pak než byl oběd sem se cpala všim možnym(a to normálně natahuju tu pauzu mezi snídaní a obědem co to jde-aspoň 2-4 hodiny) Měla sem kousek čokolády, buchta atd. Oběd byl vynikající - kuře a lá kachna se zelím a bramborovýma knedlíkama, ale taky sem to nemusela sežrat všechno!!! Pak sem se jen odvalila do postele trávit.
Pak mi otrnulo a zobala sem vlašské ořechy, pak kávička a dortíček!
No a večer doma taky jídlo..Prostě toho bylo moc a radši se teď ani nevážim, ale jsem taková opuchlá a cítim to na sobě. No hnus.
Pohyb sem samozřejmě skoro žádnej za celý víkend neměla.
Tak se to teď pokusim napravit a ještě víc zabrat, protože musim zhubnout....Mám doma prakticky 2 nové džíny a chci je nosit! ale jsou mi zatim malý.
Zavřít okno

Páááátek

25. ledna 2008 v 22:56 Moje kecáníčko
Ahojky!
Tak je to docela drsný. Celý tenhle týden. Nadšení z nové práce pomalu opadává. Je to docela záhul...člověk musí dělat asi milión věcí, nic neposrat a co nejdřív se to naučit. Budu mít ještě nějaký školení a podobný blbosti, skoro všechno je v angličitně..i nápisy na blbý popelnici, no síla. Snad se do toho zajedu a jestli ne, tak prostě odejdu, nervy mám jen jedny...
Jinak už dlouho nebyla thinspo: (nějak sem se zase rozežrala, tak to musim napravit!!!)
Jo a tohle je fakt hustý:

Miss Sokolová musí zhubnout! Hrozí jí anorexie?!

24. ledna 2008 v 13:00 Zajímavosti-MIX
Úterý 22.1. 2008, 08:00
Křivky Miss ČR 2007 Kateřiny Sokolové (18) se staly častým terčem kritiky v médiích. Pod neustálým nátlakem se půvabná modelka rozhodla radikálně hubnout! Uvědomuje si, kam až může zajít?
Katku Sokolovou trápí neustálé narážky na její postavu.
Katku Sokolovou trápí neustálé narážky na její postavu.
Katku Sokolovou trápí neustálé narážky na její postavu.
Miss ČR 2007 Kateřina Sokolová.
"Pořád o mně psali, že jsem tlustá. Zkoušela jsem hubnout metodou bailine, ale to mi vůbec nepomáhalo. Mám ráda pohyb, tak chodím každý den cvičit.
Už jsem kolem pěti kilo zhubla během měsíčního pobytu v Číně a chci dostat dolů ještě aspoň tři kila," prozradila Super.cz Kateřina Sokolová, kterou kvůli jejím mírám kdysi vyhodila i modelingová agentura. "Měla jsem pro ně příliš oblé tvary. Teď jsem taky k Vánocům dostala kazetu a míč na pillates, tak budu cvičit i to," uvedla Katka, která si zatím uvědomuje, že kvůli radikálnímu hubnutí už mnoho modelek propadlo mentální anorexii. Známý je případ modelky Pavly Sudové, která se dostala až na téměř smrtelných 34 kilo!

Plastiky

Že se Katka už pomalu začíná podřizovat diktátu modelingu, dokazuje i její první plastická operace, kdy si před odletem do Číny na Miss World nechala injekčně zvětšit horní ret. "Mělo by to vydržet tak půl roku. Ale líbí se mi to, a když bych to chtěla zvětšit znova, tak už si to nechám asi udělat natrvalo," přiznává Sokolová.

Přítel

"Soustředím se teď hlavně na školu a jsem taky zamilovaná," prozradila Katka, jejíž nový objev je také student a chodí spolu přes tři měsíce. "Je to ještě hodně čerstvé. Není to nikdo ze šoubyznysu, ale doufám, že všechno to kolem mě zvládne." Kateřina bude muset odevzdat byt, který jí byl v rámci zvolení na rok zapůjčen. "Sháním si něco, ještě nevím, jestli si budu byt kupovat, ale zatím to vypadá na podnájem."

Pes

Kateřina Sokolová se i spolu s dalšími hvězdami zúčastnila výstavy Šampion šampionů 2007 v Top Hotelu Praha, kde volila Šampiona Zvěrokruhu. "Svého pejska jsem nechala v Průhonicích," řekla modelka, která spolu s Evou Aichmajerovou, Lucií Váchovou, Miladou Karasovou, Bárou Kolářovou, Rolou Brzobohatou, Petrem Fejkem, Mirkou Košťanovou, Karlem Štědrým a Felixem Slováčkem a Kateřinou Stočesovou zvolili jako vítěze fenku jorkšírského teriéra. Ten dostal jako hlavní cenu korunu vyrobenou ze psích pochoutek, kterou sama připravila Katka Stočesová. (yas)
Katku Sokolovou trápí neustálé narážky na její postavu.
Pavla Sudová v době, kdy trpěla mentální anorexií.

Cvičte! Budete zářit štěstím!

23. ledna 2008 v 21:53 Cvičení
Chcete být štíhlá, dobře vypadat a přitom se smát? Hýbejte se, radí Natálie Rolková, autorka knihy Krásná, zdravá a fit v každém věku.
Pohyb je lidskou přirozeností, a právě tak byste měla k němu přistupovat. Vaše tělo je dokonale přizpůsobeno k fyzické aktivitě. Je vybaveno pohybovým aparátem, který umožňuje vyvíjet a regulovat tělesný pohyb.

Cvičím, abych zhubla = špatně!

Známe několik desítek druhů pohybových aktivit. Od jednoduchých cvičení po různé moderní sporty, které vyžadují speciální prostředí a vybavení. Když začnete jednotlivé sporty zkoumat, zjistíte, že většina z nich je jednostranná, zaměřená na jeden cíl a zatěžující určité svalové partie. Tomuto faktu odpovídá také obecné vědomí "rekreačních sportovců". Když se nějaké ženy ptám, proč cvičí například aerobic, většinou mi řekne, že chce zhubnout. Neví a ani ji nezajímá fungování jejího těla a faktory, kterými chce daný cíl - hubnutí dosáhnout. Cíl zhubnout bere jako aktuální prioritu, která se však po naplnění rozplyne. Když většina žen zhubne, mají problém si získanou formu udržet, a tak neustále přibírají a hubnou. Bojují se svým tělem a zbytečně stresují svojí duši. Tento "módní trend" je jeden velký omyl! Nikdy by vám nemělo jít o hubnutí, ale o celoživotní filozofii, která vám přinese zdravý a vyvážený život, s čímž automaticky souvisí i proporcionalita postavy.

Úspěch má jméno PRAVIDELNOST

Základem skutečně harmonického pohybu je věnovat se tělu komplexně a pravidelně zatěžovat celý svalový aparát. To se dá dosáhnout jen jednou cestou - systematickým střídáním anaerobních a aerobních tréninků. Anaerobní trénink představuje posilování. Jde o statickou aktivitu, při které se budete zaměřovat na formování postavy podle individuálních parametrů. K těm především patří vaše tělesná konstrukce a úroveň svalové síly. Aerobní, doplňková cvičení zas prezentují dynamickou aktivitu, zvyšující srdeční frekvenci a rytmus dýchání. Tyto aktivity se na rozdíl od posilování, zvyknou provádět bez zátěže. Patří sem například běh, plavání, jízda na kole, bruslení, šlapání na steperu, rychlá chůze a podobně.

Pohyb - budete se smát!

Alfou a omegou vašeho rozvoje bude posilování. Cvičení se provádí váhou vlastního těla, činkami, na speciálních posilovacích přístrojích, případně za pomoci jiného typu zátěže, například fit ballů, posilovacích pásů a podobně. Ke tvarování postavy dochází přes formování svalů. Svaly pracují proti odporu, který představuje úroveň zátěže - váha a typ závaží, počet opakování a sérií. Správná tréninková zátěž, rozumná indikace jednotlivých cviků a pochopitelně systém stravování, způsobí postupní úbytek zbytečných tukových zásob a naopak, nárůst svalové hmoty, kterou můžete regulovat. Kromě fyziologických změn se budou měnit i vaše povahové vlastnosti. Ty vás povedou ke již zmiňované pozitivní vnitřní orientaci. Pravidelným cvičením budete také zlepšovat činnost vnitřních funkcí, orgánů a pokožky. V pokročilém stádiu tréninkové úrovně zjistíte, že samotné cvičení můžete používat jako přirozenou léčbu. A to nejen pro problémy na psychické bázi.
Více informací najdete v knize Natálie Rolkové - Krásná, zdravá a fit v každém věku, kterou v březnu 2008 vydá nakladatelství Computer Press.

Nová práce

22. ledna 2008 v 21:49 Moje kecáníčko
Ahoj všichni!
děkuji za kladné ohlasy na moji fotku (viz. předešlý článek). Moc ste mě potěšily.
Mrezí mě, že spousta z vás teď ruší blogy nebo si dává pauzu. Já teď teda budu mít míň času, ale zatím nemám v plánu nějaké rušení. Tak snad budeme ve spojení s těmi, co zůstávají:-)
Tak si představte, že jsem nakonec dostala to místo, co jsem chtěla! Budu pracovat kousek od mojí současné práce a můžu se vídat s některými bývalým kolegy(ne všechny toužim vidět), zajít na oběd atd.
Dnes jsem tam byla, podepsala jsem smlouvu a ještě se tam párkrát půjdu podívat, než nastoupim, zaučit se a tak.
Snad to bude všechno v pohodě. Mám z toho radost. Taky jsem si už vybrala vysokou školu, kterou bych ráda dělala. ale je soukromá, což znamená docela velký finanční závazek.Tak uvidíme, jestli to půjde. Zkusim asi i státní školu, ale nevim, jestli budu mít čas se učit na přijímačky, ale asi budu muset.
Co vy? Nějaké novinky?
Jinak se snažím pořád hubnout, jíst tak nějak pravidelně a nehladovět!!!

Tak teda jóóó

18. ledna 2008 v 10:06 Moje kecáníčko
Dobrá, dám sem svoji fotku . . .nemám se zač stydět :-) Ať to není takový anonymní.
Tak co mi řikáte?:-) Uvítám jakékoliv komentáře. Děkuji
P. S. Akorát sem tady měla o nějaké to kilo míň, než mám teď, ale zase k tomu směřuju, žádnej strach.

Čtvrtek 17.1. 2008

17. ledna 2008 v 15:17 Moje kecáníčko
Ahojky!
Tak kočičky, od pondělka mám kilo dole! A to si nic neodpírám, ale hlídám se a nepřežírám.
A vlastně ani necvičim, neni čas a ani energie, ale až bude, budu. Nic nehrotim. Ale zase sem teď lítala po těch pohovorech a to taky něco spálí, ne?:-)
Tak se držte a udělejte si nějaké pěkné plány na víkend, ať zregeneruje síly.
Já čekám na zítra, až padne (snad) konečné rozhodutí ohledně mého nového zaměstnání a určitě vám dám vědět. Jinak by se dalo říci, že si můžu vybírat, ale nechci nic zakřiknout.
No já si beru příští týden dovolenou abych byla fit, než nastoupím někam jinam.
P.S. Mám sem dát nějakou svoji fotku???

Teprve středa

16. ledna 2008 v 10:53 Moje kecáníčko
Zdravím vás!
Dneska je den idiot!!! Kdybych měla dostat menzes, budiž. . .ale já mám šílenou náladu, jsem nasraná na všechno a všechny a nejvíc si přeju být doma v jklidu a mít pokoj od lidí. A při tom se mi nestalo nic, co by mě nasralo, prostě se to sype od rána.
No nic, holčiny, ať se máte líp než já.
A ještě jedna věc. Zasvěcené vědí, že teď obíhám pohovory a včera sem měla druhé kolo na jednu pozici a oni mi pak večer volali a chtějí mě tam! Včera jsem z toho byla v euforii a teď si řikám - chci tam vůbec??? Je to těžký, když nemáte vyhraněné žádné zájmy a nevíte, co v životě chcete.
Čekám ještě na vyjádření z jiné firmy a pak se uvidí.
Dnes mě ještě čekají dva jiné pohovory, které mám sto chutí zrušit a jet hned po práci domů.
Jo,, holky zlatá škola. Pa
Jíst, a přitom hubnout, se nevylučuje.
A NEZAPOMEŇTE: Jíst, a přitom hubnout, se nevylučuje.

Úterý a už toho mám dost

15. ledna 2008 v 15:24 Moje kecáníčko
Ahoj kočky, jak to jde?
Já jsme už docela grogy dneska. Vstávala jsem před 5!!! Měla jsem dnes sice odpolední, ale v Praze sem byla dřív, než když mám ranní, protože sem už v 8 ráno měla jeden pohovor (2. kolo). . . no docela mazec, zkoušeli mě i na počítači. a pak sem měla další pohovor. a zítra mě zase čekají další dva. V pátek (nebo snad nejdýl v pondělí) se dozvim výsledky. a pak buď někam půjdu, nebo zahájím další kolo inzeráty, pohovory...už mi z toho "jebe". Asi si vezmu dovolenou.
Jinak jsem shodila od včerejška 100g a já se bála, že ještě naopak přiberu, aspoň něco pozitivního!
Pa pa
Kdo by nechtěl mít štíhlé nohy a ploché bříško. Máte-li strach z jehel a operací, zkuste UltraContour. Vhodný je pro toho, kdo nemůže na klasickou liposukci. Neztratíte kila, ale tělo získá siluetu.

Smrtelná dieta

14. ledna 2008 v 18:00 Zajímavosti-MIX
Dnešní módní idoly - od Victorie Beckhamovou přes Keiru Knigtleyovou až po Petru Němcovou - jsou většinou podezírány z anorexie. Občas se některé přiznají. Tato nemoc je už dnes dost známá, ale podívejte se na jednu z jejích prvních obětí - doslova, protože Karen zemřela, a to v době, kdy právě začala přece jen trochu přibírat.
Smrtelná dieta
Karen Carpenterová měla začátkem 70. let před sebou skvělou budoucnost. Po obrovském úspěch s písničkou They Long To Be Close To You se sourozenecké duo Carpenters, jehož byla polovinou stalo miláčky Ameriky. Za třináct let existence dokázali posbírat 3 Grammy, 8 Zlatých alb, 10 Zlatých singlů a 5 Platinových alb. V roce 1983 získalia hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy. Některé hity Carpenters, jako We´ve Only Just Begun od Burta Bacharacha se dají dodnes poslouchat.

Voda k obědu

Karen, která začínala hrou na akordeon a na bicí se prosadila jako zpěvačka. Jako teenager trochu oplácanější, než bylo v 60.letech, posedlých vyzáblými modelkami Twiggy a Veruschkou, zrovna v módě.
V roce 1967 začala svou první dietu, vodní, dodnes používanou modelkami na celém světě. Pánubohu žalováno, že jí tuhle koňskou kůru doporučil lékař. Jde o pití vody místo jídla...
Při výšce 162cm zhubla z pěkných 64kg na 49 a několik lidí ji pochválo, jak hezky vypadá. Jako mnohé jiné už dietu rozhodně nepotřebovala, ale řesto od toho okamžiku její váha šla stále dolů. Když se v roce 1975 poprvé zhroutila na pódiu, vážila 36,5kg.
Vedle vodní diety v té době užívala pilulky s hormonem štítné žlázy a emetika, prostředky dráždící ke zvracení.

Módní vzory táhnou

V té době ještě jméno nemoci, kterou trpěla nebylo obecně používané a většina lidí vůbec neměla tušení, že anorexie existuje. Přesto právě prodělávala svůj velký nástup.
Pokud bychom si prohlédli fotografie modelek Playboye od 50. let, budeme překvapeni, jak v počátcích děvčata vypadala "všedně" a , ehm, jaksi "žensky".
S potřebou dosahovat dramatických efektů se váha modelek stávala stále nižší. Nepřirozené zeštíhlování dívčích obrázkových vzorů mají na triku také módní návrháři, často homosexuálové. Zahájili své velké tažení proti ženským tvarům také v 60. letech a od těch dob jsou manekýny tělesně jen o málo robustnější než ramínko na šaty. Manekýny to přijímají ve jménu slávy a peněz, ostatní ženy proto, aby se jim vyrovnaly.

Nemoc má jméno

To všechno jsou z dnešního pohledu oposlouchané věci, v loňském roce, kdy média vlažně zaznamenala anorektickou smrt několika modelek, došlo dokonce k drobné vzpouře v módních kruzích a k pokusu o alespoň drobný obrat zpět k zdravému rozumu.
V roce 1983 tomu tak zdaleka nebylo. Karen Carpenterovou tehdy jednoho únorového rána našla její maminka ležet nahou a v bezvědomí na podlaze šatny v jejich kalifornském domě. Z bezvědomí se už neprobrala a zemřela během hodiny po převozu do nemocnice na srdeční zástavu.
V té době vážila slušných 48kg - po dvouměsíčním pobytu v nemocnici přibrala přes 10kg. Bylo jí 32 let, ale přesto její organismus nevydržel.

Opravdu štíhlá...

Anorexie, česky také mentální anorexie je primárně psychické onemocnění, které ale velmi rychle způsobuje tělesné chátrání a život ohrožující stavy.
Vedle drastické ztráty váhy přináší ztrátu krevního tlaku a pokles tělesné teploty, ztrátu menstruačního cyklu, vypadávání vlasů a ochlupení, abnormální stavy tělesných elektrolytů, depresi a u až 10% obětí přímé pokusy o sebevraždu.
Anorexie sama ale je nevědomým pokusem o sebevraždu, tělo při ní z nedostatku proteinů tráví vlastní svalstvo a nervy, oslabuje tak srdeční sval a v případě rychlého nabrání na váze pak dochází k srdeční nedostatečnosti, jaká vedla ke smrti Karen Carpenterové.
Její smrt se stala symbolem a spouštěcím momentem pro řadu veřejných přiznání se známých osobností k těmto obtížím. Vystoupily s ním například Jane Fondová nebo pricezna Diana.
Přesto se celková atmosféra, která především ženy tlačí k tomu, aby byly "hezky štíhlé" nijak nemění.
autor: Jaroslav Kratochvíl

Pondělní ráno

14. ledna 2008 v 9:36 Moje kecáníčko
Taky to nenávidíteeeeeeeee??? Chci být doma a spinkat jak dlouho budu chtít. Važte si, kdo chodíte do školy, že máte prázdniny-letní, jarní, podzimní tad. To mi pracující máme jen 4-5 týdnů dovolené, jinak se můžem jít klouzat. No nic, každopádně spánek miluju a vstávání v 5 do práce mě ničí!
Ráno jsem se vážila a jak sem si myslela, přibrala jsem přes pátek+víkend. Naštěstí jen 300g, ale i to mě štve a chci zase najet na méně jídla.
A aby se nám lépe hublo, přináším pár zajímavostí.

Pozor na kalorické pasti!

100 g piškotů kaloricky vydá za stejné množství bábovky.

100 g piškotů kaloricky vydá za stejné množství bábovky.

Laskonka nebo rakvička se šlehačkou

Laskonka vyvolává díky máslovému krému dosti tučný dojem, naopak rakvička se šlehačkou se zdá být mnohem sušší a dietnější. Nenechte se zmást. Rakvička představuje hotovou kalorickou bombu. Podobně jako kokoska (2 100 kJ) v porovnání s Tiramisu (1 150 kJ).�

Hořické trubičky nebo dia trubičky

Velkým chytákem mohou být i sladkosti určené pro diabetiky. Selský rozum by nám řekl, že musí být dietnější, když místo cukru obsahují umělé sladidlo, které nemá prakticky žádné kalorie. Ale není to tak vždycky. Kalorická hodnota může být až dvojnásobná - kvůli tuku.

Bílé pečivo nebo celozrnné pečivo

Dalším 'nalezištěm' skrytých sacharidů je například pečivo. V každém redukčním jídelníčku se doporučuje zcela vynechat bílé pečivo a nahradit jej tmavým. Z hlediska kalorií si ale nepolepšíte. Dopřejete tak tělu jen více vlákniny, čímž prospějete svému zažívání.

Bábovka nebo piškoty

Za úplné tabu pro dietáře bývají považovány koláče, buchty a další sladké pečivo. Piškoty se však v povoleném jídelníčku tu a tam objeví... I tady budeme překvapeni. 100 g piškotů kaloricky vydá za stejné množství bábovky.

Hranolky nebo knedlíky

Knedlíky? Nepřípustné! Říkáte si, když se bojíte o štíhlou linii... Ve skutečnosti jsou knedlíky dietnější než třeba brambory smažené na oleji. Pamatujte však na zásadu - všechny přílohy jezte v rozumném množství. To je pro hubnutí jedno z klíčových pravidel.

Těstoviny nebo rýže

Ani zdánlivě dietní rýže není právě to, čím bychom se měli ládovat ve velkém. Rýže má vysoký glykemický index, zvedá nám tedy vysoko hladinu cukrů, což navíc způsobí brzy po jídle pocit hladu. Není o nic dietnější než třeba těstoviny.

Na co dát ještě pozor?

Kalorické nástrahy skrývá například i ovoce. Když v průběhu dne sníme třeba kilo zdánlivě neškodných jablek, vpravíme do sebe, aniž si to uvědomíme, kolem 2 500 kJ, u dietně populárního hroznového vína je to dokonce 3 000 kJ. Ošidná je i racionální strava - 100 g doporučovaného müsli má 1 900 kJ.
A co pro nás představuje balení oplatek? Pouhých deset deka takové sladkosti obsahuje tolik energie, kolik jí má požehnaně sytý oběd. Pozor i na sladké pití! Například fanta nebo tonik mají až 2 200 kJ na litr! Jak se tedy kaloriím bránit? Spoustu potravin můžeme snadno nahradit schůdnější variantou. Například místo pečiva zvolte výrobky typu knäckenbrot, místo bábovky si můžete dát bábovku proteinovou (více na www.stob-plus.cz).
Přílohy snadno nahradíme zeleninou v nejrůznějších úpravách a kombinacích. Pokud si chcete dát svůj oblíbený pamlsek, který si jednou týdně klidně můžete dopřát i při hubnutí, nedejte na mýty a obecné pravdy. Zajímejte se o skutečný počet kalorií a o množství konkrétní potraviny. �
(ela, Jackie)

A dáme si do těla. . .
Přestože máte zálusk třeba jen na pevné břicho nebo hýždě, znamenitou figuru vám zajistí pouze celkové zpevnění všech partií od paží po lýtka. Když chcete mít pěknou kostru, nemůžete přehlížet tato problematická místa. Čtěte, jak je dáte do latě!

Labutí dotek

Postavte se do stoje rozkročného na šířku ramen a nekrčte přitom kolena. Oběma rukama uchopte kilovou činku. Paže mírně ohněte a zvedněte je za hlavu (na obr. vlevo). Pomalu pak odlepte od země levé koleno a přibližujte k němu lokty (na obr. vpravo). Vraťte se do výchozí pozice. Po patnácti opakováních vyměňte nohu.

Přidejte si: V pozici (na obrázku vlevo) tlačte paže co nejvíc za hlavu. Účinněji posílíte bicepsy.
Labutí dotek
Labutí dotek

Pozdrav slunci

Pravou nohou udělejte dlouhý krok dozadu, v bocích klesněte dolů a levou nohu pokrčte do pravého úhlu. Do obou rukou vezměte činky a držte je v úrovni ramen (na obr. vlevo). S výdechem se pak zvedněte na levé patě a zároveň vzpažte (na obr. vpravo). Vraťte se do výchozí pozice. Po patnácti opakováních vyměňte nohy.

Přidejte si: Zapřete se zanoženou nohou o schod. Tím účinně protáhnete přednoženou dolní končetinu.
Labutí dotek
Pozdrav slunci

Sličný podřep

Stoupněte si do stoje rozkročného na šířku ramen. Lehce pokrčte kolena a zatněte břišní svaly. Cvičte opět s činkami v rukou (na obr. vlevo). Pomalu přecházejte do podřepu a zároveň předpažte. Konce činek směřují ke stropu (na obr. vpravo). Chvíli vydržte v pozici, pak se opřete do pat a vraťte se zpět.

Přidejte si: V pozici (na obr. vpravo) vydržte deset sekund. Zpevníte si tak zadek.
Labutí dotek
Sličný podřep

Díky holky

13. ledna 2008 v 21:28 Moje kecáníčko
MOC a MOC Vám všem děkuju za pochvalu designu a za odpoveď do mojí mini-ankety.
Aby teda bylo jasno, mě je 24, ale ráda budu přátelit se všemi věkovými kategoriemi:o)
No můj víkend byl asi takovej- pátek kino s přítelem, prohlídka Gigáče(Giga sport) a pak domů (k příteli), v sobotu trochu úklid, relaxování a pak večer squash. Neděle dopoledne nákupy a pak odpoledne válení. . .
Obávám se, že jsem za víkend asi přibrala a nejspíš budu muset od zítřka trochu přitvrdit v režimu, nějak sem se zase rozežrala. Možná mě bude víc motivovat, když tady zveřejnim to počítadlo kg.
Jinak Vám všem přeji úspěšný začátek nového týdne a zítra mrknu na vaše blogísky.
A teď ještě jedna žhavá zpráva ze světa showbussinesu:
Christina Aguilera a Nicole Richie porodily společně

Pátek - hurááááááááááá!

11. ledna 2008 v 14:51 Moje kecáníčko
Tak kočky, máme tu zase pátek a ikdyž nemám v plánu nic převratného a ikdyž to zase šííííleně rychle uteče, tak se těšim, páč člověk se má radovat i z maličkostí, ne?:o)
A co vy? Zajímalo by mě, co dělají v dnešní době holčiny ve vašem věku ...tipuju to tak 13-18? Neřikám, že sem nějaká stará, ale asi starší než vy jo. Tak mě inspirujte. . .
Díky za tipy. Pa. A tady máte nějaký thinspo:
Líbí se vám nový design???

Čtvrtek 10.1. 2008

10. ledna 2008 v 11:53 Moje kecáníčko
Zdravím!
Jak to jde? Taky se Vám zdá leden takovej měsíc na houby? Přijde mi, že ho člověk prostě jen přečká a od února se to zlepšuje . . jednak mám narozeniny a jedna k bude Valentýn, tak aspoň něco:o) Ikdyž většinu ten, kdo nikoho nemá začne brblat, jak to neslaví a jaká je to blbost a že se jen obchodníci napakujou. . . jasně, taky byhc nejásala nadšením, kdyby se všude objímaly dvojice a já byla sama, ale můžu přece potěšit malým dárečkem kohokoliv. .rodiče, sourozence, kamarádku, pejska, . . . a o tom to jr. Netýká se o jen zamilovaných dvojic holka-kluk.
No nic, to bylo jen takové zamyšlení.
Jinak tea váha jde pomalu dolů!!! Pak sem hodim i to měřidlo, aby ste měly přehled.
A tady mrkněte na to, jak taky člověk může při dietaření dopadnout. . .
Dieta mě skoro zabila! Počet žen, které ze všech neúspěchů viní své tělo, stále narůstá. Australská modelka Kirsten de Garis vypráví Elle, jak dlouhá je cesta k sebepřijetí.
Dodnes jsem přesvědčená, že za své objevení vděčím výšce sto osmdesáti centimetrů, díky které jsem vždycky vyčnívala z davu. Každopádně když si mě všimla lovkyně nových tváří, bylo mi šestnáct let a čekala jsem se spolužáky na vlak. O modelingu jsem nikdy předtím neuvažovala a ani mě nijak zvlášť nelákal. Celé měsíce jsem proto číslo, které mi na sebe dala, nechala ladem. Jen tak pro sebe jsem si pohrávala s myšlenkou, jaké by to bylo, být slavnou modelkou. Ta vyhlídka mě zároveň děsila i přitahovala. Těsně před tím, než jsem měla nastoupit na univerzitu, jsem nakonec neodolala, zatelefonovala do agentury a věci dostaly rychlý spád. Okamžitě si mě zařadili do seznamu a brzy jsem měla své první focení. Pamatuji si, že to bylo pro časopis o svatbách, a když se mnou vizážistka po dvou hodinách skončila, nemohla jsem se v zrcadle ani poznat. Byla jsem silně nalíčená, obočí vytrhané do tenkých čárek - vypadala jsem minimálně o deset let starší. Přesně jako správná modelka.
"Menstruace? Zbytečnost!"
V jistém ohledu samozřejmě modeling zalichotil mému egu. Byla jsem neustále středem pozornosti, všichni si mě hleděli a obskakovali mě, ale brzy jsem poznala i druhou stranu této práce. Veškerá péče totiž neměla nic společného s opravdovým zájmem o mou osobu. Zkrátka se o mě starali tak, jako by se starali o jakékoli jiné vzácné zboží. Moje agentka mi pořád opakovala, že modelka musí vážit kolem padesáti kilogramů, aby měla vůbec šanci dostat zajímavé zakázky. Já jsem měla padesát osm a řadila jsem se tudíž do kategorie 'nevyhovující'. "Nikdy neplav, protože to podporuje tvorbu podkožního tuku. Místo toho si každý den udělej čtyřicetiminutovou procházku, jez hodně ovoce, zeleniny a pij vodu po litrech," říkala mi. Několik následujících měsíců jsem se jejími doporučeními řídila a opravdu jsem zhubla. Oblečení jsem měla o dvě velikosti menší a práce se mi jen hrnula. Moje zástupkyně byla úplně nadšená, povzbuzovala mě a zdůrazňovala, ať rozhodně v hubnutí pokračuji.
Tak jsem jednoho dne přestala jíst všechno kromě trošky zeleniny a ovoce. Měla jsem jedenadvacet let a padesát kilo. Tehdejší přítel ani otec s bratrem změny mého těla nijak nekomentovali. Asi si mysleli, že mou vychrtlost má na svědomí rušný studentský život a mizerná strava. Moje matka ale moc dobře tušila, že něco není v pořádku. Pamatuji si, jak jsem jednou vešla do kuchyně v krátké sukýnce, a ona se úplně zděsila nad mou vyzáblostí. Prosila mě, abych začala víc jíst. Její starosti mi ale připadaly směšné, říkala jsem si, že je úplně mimo a ničemu nerozumí. Vždyť přece spousta modelek byla ještě mnohem hubenějších než já a do těch správných 'modelkovských' rozměrů jsem musela ještě nějaká kila shodit. Přibližně v té době jsem přestala menstruovat, ale nijak zvlášť jsem se tím neznepokojovala. Brala jsem to především jako potvrzení úspěchu, stvrzenku své superštíhlosti.
"Nejíst je tvá práce."
Jakmile jsem dokončila univerzitu, rozhodla jsem se odjet do Londýna. Doprovázela mě kamarádka Cass, která hledala zaměstnání jako grafička, a spolu jsme si pronajaly byt na South Kensington. Já jsem si brzy potom našla práci v agentuře Maverick, kde mi také přidělili novou agentku. Zastupovala mě hovorná blondýnka, která před časem opustila svou vlastní kariéru modelky a teď prováděla světem modelingu jiné holky. Sdělila mi, že jsem originálně vypadající typ, který by mohl mít úspěch. Jenže aby můj obličej ještě víc vynikl, měla bych rozhodně zhubnout. Když jsem se jí ptala, jakou bych měla mít ideální váhu, prohlásila: "Podívej se do italské Vogue a uvidíš, jak vypadají ostatní holky." Stačil mi jeden pohled a okamžitě mi bylo jasné, že takové postavě se nikdy ani nepřiblížím. Nehodlala jsem se však vzdát.
Nejíst v Londýně bylo snadné. Nikdo mi nestál za zády tak jako doma a nekontroloval, kolik toho spořádám. Do hladovky jsem se pustila opravdu s vervou: následujících dvanáct měsíců jsem v podstatě existovala na cigaretách Gauloises, kafi a vařené kukuřici (samozřejmě bez másla a jakýchkoli příloh). Paradoxní je, že právě v tomto období mi lidé říkali, jak vypadám úžasně a jaké mám krásné fotky. Dostávala jsem samé zajímavé zakázky. Fotila jsem novinové přílohy, časopisy, katalogy, točila videoklipy. Dokonce jsem předváděla modely od Liberty na London Fashion Week.
Okolí bylo sice mojí vyzáblostí nadšeno, ale Cass viděla, kam se řítím. "Když jsem tě znala dřív, se svou váhou sis vůbec nelámala hlavu, teď se nestaráš o nic jiného," vytýkala mi mírným hlasem. A i když jsem si to za žádnou cenu nechtěla přiznat, měla naprostou pravdu! Čím víc jsem pracovala, tím jsem byla opuštěnější a nešťastnější. Do postele jsem se, úplně vyčerpaná, ukládala už v devět hodin. Na rande jsem samozřejmě vůbec nechodila, protože jsem se necítila vůbec sexy, a dokonce ani žensky. Zmizely mi veškeré křivky a spíš než přitažlivou ženu jsem připomínala věšák na šaty. Kromě toho jsem, vyjma Cass, neměla žádné přátele a přestávala jsem mít ráda i samu sebe. Do nového evropského prostředí jsem vůbec nezapadla a klidně bych s modelingem i skončila. Nenapadalo mě ale, co bych mohla dělat jiného. Pravidelně jsem se stýkala jen se svou agentkou. Pamatuji se, jak mě poučovala, zatímco se cpala obloženou houskou: "Jsem fakt ráda, že už si nemusím hlídat váhu, svého času jsem se tím totiž dost stresovala. Ty si ale takový luxus dovolit nemůžeš. Být štíhlá je zkrátka součástí tvé práce."
Nemenstruovala jsem už víc než rok, když se mi měsíčky vrátily. Úplně jsem zpanikařila, protože jsem to považovala za jasné znamení tloustnutí. Nastartovala jsem ještě drsnější režim hladovění, a navíc začala každé ráno hodinu běhat. Výsledek se dostavil za několik týdnů: pociťovala jsem brnění po celém těle a ztratila cit v rukou. Později mi doktor vysvětlil, že moje tělo se přepnulo na program ohrožení a snažilo se na úkor končetin udržet v činnosti životně důležité orgány. Vlasy mi začaly vypadávat v celých chomáčích.
"Pivo byl pro mě zázrak."
Po ročním pobytu v Londýně mi má agentka sdělila, že bych se měla přestěhovat do Milána, kde budu dostávat mnohem víc zakázek. Upozornila mě ale na to, že je žádoucí, abych zhubla pár kilo. Prý kvůli konkurenceschopnosti mezi ostatními modelkami. Jenže já už jsem měla dost. Z představy, že bych se měla mučit ještě víc než teď, se mi zvedal žaludek. Především jsem ale nechápala, proč bych to měla dělat. Bylo mi dvacet tři, přehlídková mola jsem už nechtěla ani vidět a přemáhal mě pocit, že mi život prokluzuje mezi prsty.
V létě jsem odjela s Cass do Portugalska na dovolenou. Válela jsem se na pláži, surfovala a večer jsme vyrážely na jídlo. Po několika letech jsem znovu ochutnala pivo a chléb namočený v olivovém oleji. Připadala jsem si jako v luxusní pohádce, kterou jsem si neskutečně dlouho odpírala. Nevychutnávala jsem si ale jen jídlo a pití - plnými doušky jsem si užívala sladké svobody. Přirozeně jsem přibrala. Na druhou stranu jsem se cítila silnější, plná energie a konečně šťastná. Když jsem se vrátila z dovolené, opálená a plná optimismu jsem zašla za agentkou. Sjela mě pohledem ostřejším než žiletka. "S těmito mírami tě nemůžu zastupovat," rozhazovala rukama. Stála jsem před volbou: pokračovat v utrpení diet, nebo odejít a zkusit něco jiného a normálního. "Je mi líto, ale v tom případě končím," rozhodla jsem se. To odpoledne, kdy jsem z agentury na břehu Temže odešla, bylo jedno z nejhezčích v mém životě. Bála jsem se sice budoucnosti, ale byla jsem si jistá, že jsem udělala správnou věc.
To se stalo před čtyřmi lety. Teď je mi sedmadvacet a můj život se úplně změnil. Jakmile jsem opustila modeling, našla jsem odvahu věnovat se psaní, které mě beztak odjakživa přitahovalo. V současné době píšu pro The Observer. Fyzicky jsem naprosto v pořádku a loni jsem poprvé absolvovala Londýnský maraton. Vážím okolo šedesáti kilo, přičemž rozhodně nemám problém dopřát si jídla, která mi chutnají. Naštěstí jsou teď v mém životě smysluplnější věci než váha. Ty mi stojí za víc než sláva a bohatství, a konečně jsem v nich našla sebe samu.

Zhubnete v tomto roce?

9. ledna 2008 v 10:00 Zajímavosti-MIX
Právě teď, po náročných svátcích možná bojujete s nadváhou. Vymýšlíte roztodivné diety a dřete se v tělocvičně. Přitom co nevidět můžete zhubnout úplně sami od sebe, bez velkého snažení!
Už letos můžete získat krásnou štíhlou postavu - a to úplně bez námahy!
Už letos můžete získat krásnou štíhlou postavu - a to úplně bez námahy!
Na diety na chvíli zapomeňte. Vyškrtněte z denního režimu veškeré potravinové zákazy a omezení. Ty člověk dokáže dodržovat stejně jen určitou dobu a později začne hřešit ještě více. Místo toho se zamyslete, co vás čeká v dalších týdnech nebo i měsících.
Máte před sebou důležitou životní etapu? Dlouhodobý pobyt v zahraničí? Mateřství? Nebo jste právě našli novou lásku? Tak se těšte, kila půjdou dolů jako po másle! Naše tělo si totiž občas dělá, co chce, a reaguje na některé změny úbytkem váhy. Tajemství hubnutí se tak pochopitelně skrývá především ve změně životního stylu.
Stejně jako vás náhle překvapilo nakynuté bříško, vaše konfekce se může o několik čísel i nečekaně zmenšit, a nemusí to souviset jen s vyšším fyzickým vypětím nebo snížením přísunu energie. Tělesnou váhu totiž velmi ovlivňuje i naše psychika či nabourání stereotypu.

Nová láska - 5 kg

Potkala jste skvělého muže a lítáte tak trochu s hlavou v oblacích? Nejlepší cesta ke zhubnutí! Konec zajídání smutku z osamocení, konec válení se po večerech u televize s pytlem slaných brambůrků.
Nová láska vás pořádně provětrá! Neuvěříte, kolik kalorií spálí zamilované procházky ve dvou na čerstvém vzduchu (chůze 375 kcal/h). Místo myšlenek na obsah ledničky vám hlavu zaměstná dilema, co si vzít na sebe večer do kina. "Po třech týdnech randění s mým přítelem jsem zhubla o celou konfekční velikost," s údivem říká pětadvacetiletá Markéta.
Není divu. Jen vášnivým líbáním můžete spálit každou minutu 5 kalorií! Nemluvě o sexu. Postelové hrátky vykouzlí svůdné křivky natotata. Zamilovanost navíc uvolňuje endorfiny (tzv. hormony štěstí), díky kterým se vám krásně rozzáří pleť.

Lyžovačka na horách - 2 Kg

I zdánlivě nevinný týden zábavy na horách může s vaší figurou udělat divy! Střídání tepla u rozpáleného krbu v chatě s mrazivými teplotami na svahu vám dokonale prokrví tělo, což podporuje látkovou přeměnu.
Nemluvě o tělesném zápřahu při lyžování. Lyžování se řadí mezi nejnáročnější sporty - při poctivých obloučcích spálíte za hodinu až 625 kcal. Při zábavě s přáteli navíc jen těžko zažijete nudu, takže krácení dlouhé chvíle uzobáváním laskomim nehrozí.
Z týdenního pobytu na horách máte šanci se vrátit klidně o dvě kila lehčí. Ovšem pozor na přílišnou konzumaci alkoholu! Pak by efekt horského prostředí přišel vniveč.

Nové zaměstnání - 3 kg

Tohle platí zejména pro maminky po mateřské a ženy v domácnosti, které už přestal bavit ten trochu ubíjející život mezi žehlicím prknem a sporákem. Při takovém režimu, kdy nemusíte brzo ráno vstávat, nestresuje vás šéf a na nákup si dojdete, kdy chcete, člověk snadno sklouzne k lenivosti. Málo pohybu a nedostatečný výdej energie nám velmi rychle přidá nechtěné kilogramy, kterých se pak velmi špatně zbavujeme.
Pravidelné zaměstnání je už z toho důvodu užitečná věc. Devětadvacetiletá Jitka, která nastoupila do kulturního informačního střediska, nevěřila svým očím: "Za prvních pár týdnů v novém zaměstnání jsem se dostala ze svých třiašedesáti kil na původních 60 kg." Důvod je prostý.
Už jen při svižné ranní cestě na autobus spálíte mnoho kalorií (ranní spalování je rychlejší - až 375 kcal/hod) a jste-li v práci například v neustálém kontaktu s lidmi, jen těžko se u toho můžete krmit domácím koláčem. Na pamlsky, které se vám dříve stále honily hlavou, si ani nevzpomenete. Kalorie se spalují nejen fyzickou námahou, spoustu energie spotřebujeme i namáháním mozkových závitů. Například při náročnější práci na počítači spálíte až 250 kcal/hod.

Odjezd do zahraničí - 6 kg

Další zaručený tip je vycestovat do zahraničí za prací nebo za studii… Naše tělo je zvyklé na určitý opakující se životní koloběh, ve kterém nemá šanci na změnu. Dlouhodobý pobyt mimo teplo domova vám dá jiný rytmus, navíc změna prostředí do určité míry vyčerpá organismus a jeho reakcí bude rychlejší spalování tuků.
V jiných kulturách si i dost možná zvyknete na lehčí kuchyni (například se středomořskou stravou můžete ušetřit až 250 kcal denně!) Navíc při intenzivní činnosti si ani nevzpomenete na pamlsky, které vás lákaly doma při odpolední siestě.
Třiatřicetiletá Marcela vzpomíná na svůj pobyt ve Francii: "Jela jsem jako au-pair do Paříže. Měla jsem na starost tři děti a úklid domácnosti. Po několika týdnech na mně bylo volné všechno oblečení, které jsem si s sebou přvezla."

Stěhování od rodičů - 8 kg

Leckdy pomůže jen 'vylétnout z hnízda'! Devatenáctiletá Linda stále řešila problémy s nadváhou. Každý den se vracela ze školy domů k rodinnému stolu, kam maminka servírovala ta nejvydatnější jídla.
Smetanové omáčky a knedlíky byly na denním pořádku, vždycky byla po ruce čerstvě upečená buchta a plná lednice. Kuchyň tak znamenala pro Lindu neodolatelné pokušení.
Váha se jí upravila, jakmile se postavila na vlastní nohy a odstěhovala se z domu. Sama si začala nakupovat menší množství potravin a vařila lehčí jídla. "Po dvou letech ve vlastním bydlení mám o 8 kg méně!" raduje se.

Lékařský zákrok - 4 kg

Pokud vás v nejbližší době čeká nějaká operace, rozhodně se před tím nesnažte hubnout, ani kdybyste to potřebovali. Lékařský zákrok dá pořádně zabrat celému organismu a tehdy se bude čerpat právě z tukových zásob. Budete se divit, jak kila půjdou rychle dolů.
Například při běžné operaci krčních mandlí se několik dní prakticky nenajíte. "Týden jsem byla jen na kaších a ovocných přesnídávkách, z nemocnice jsem se vrátila o čtyři kila lehčí," říká pětadvacetiletá Adéla. Při operaci slepého střeva se připravte na 6 dní úplného půstu.

Miminko - 6 kg

Že se zplozením potomka z ženy automaticky stává neforemná bachyně? Pouhé fámy. Během těhotenství vám bude možná víc chutnat, ale o to větší bude tělesné strádání po porodu. Miminko vás tak zaměstná, že vám na mlsání nezbyde čas. Veškerou energii spálíte přebalováním, utišováním, krmením…
Vyprávět by mohla pětatřicetiletá Aneta: "Vždycky jsem byla spíš oplácaná a v těhotenství jsem ještě další kila přibrala. Od té doby, co se mi narodilo miminko, se nevyspím a nestíhám se ani najíst. Nikdy jsem nebyla tak hubená jako teď," říká...
(elf, Jackie)

Shit den

8. ledna 2008 v 15:40 Moje kecáníčko
Tak aby toho nebylo málo, tak po úmrtí jednoho z našich pejsků včera přišla další rána. Za bílého dne, když jsem byla sama doma, dostal se k nám nějakej chlap, prošmejdil nám celé horní patro, aniž bvych o něm věděla a byla náhoda, že jsem se šla nahoru převléknout a de facto se s nim potkala na schodech. Jak ošok jak blázen...COŽE??? Čumim na něj a on že někoho hledá a že volala a nikdo s emu neozýval a že bylo otevřeno a že šel teda dovnitř. Jasně že kecal, ale co má člověšk v takový situaci dělat? Ještě mi mohl něco udělat nebo já nevim, no prostě hrozný!!!
Tak teda v klidu a míru odešel, ale ukradl mi asi 4000 ,- co sem měla v pokojíku schvané v takové komodě. No síla. Prostě člověk si může 100x říkat, co by dělal, ale pak je v šoku a téměř neschopen nějaké reakce. No prostě je po všem. Peníze uiž asi nikdy neuvidim, ale volala sem policii, přijeli, fotily, sepisovali sme na stanici protokol, no opravdu "krásný" večer:o(((
Holky dávejte na sebe pozor!!! Čert vem peníze, ale kdyby vám někdo napadl, tak vás nezachrání ani sebveštíhlejší postava! Opatřete si třeba slzný plyn a noste ho v kabelce, tašce, kapse.

Pepřové pero

Pepřový sprej

Hlavní znaky:

  • Velmi nenápadné (vhodné pro ženy do kabelky)
  • Pokud není sejmut vršek, není rozeznatelné od klasického plnicího pera
  • Účinné
  • Pohotové díky snadné manipulaci
  • Vyrobeno v USA
A pro KESSINKU a ostatní, kteří mají zájem cvičit na velkém gymnastickém míči:
knihy zakoupíte v Neoluxoru:

Cvičení na velkém míči

Cvičení na velkém míči
Autor: Jarkovská Helena
Vydal: BB ART

obvykle dostupné do 24hISBN: 978-80-247-1751-7
EAN: 0099523
Běžná cena: 295 Kč
Vaše cena:266 Kč

Pilates cvičení na míči

Pilates cvičení na míči
Autor: Ellie Herman
Nakladatel neuveden.

obvykle dostupné do 24hISBN: 978-80-251-1596-1
EAN: 978802511596
Běžná cena: 197 Kč
Vaše cena:177 Kč
A určitě juich najdete ještě spoustu. Já sama mám doma takový jako by kroužkový kalendář (taková vazba) a jsou to jen cviky na míči. Bylo to tenkrát od Knižního klubu, nějaká cizí autorka,ale je to super. krásně to stojí a vidíte cviky pěkně přehledně, aniž by ste si musely vykloubit krk, jak máte položenou knížku:o) Myslim, že na prodejnách Knižního klubu ji ještě seženete.

Soňa: "Pevná vůle je k ničemu!"

7. ledna 2008 v 9:57 Příběhy
O tom, jak se chystala na hubnutí a jak zhubla 23 kilogramů píše pro Ženu.cz čtenářka Soňa.
No, můj boj s nadváhou…on se snad ani nebyl boj. Celý život jsem byla maličko při těle, prostě holka krev a mlíko a klukům, později mužům, se to vždycky líbilo. Nic mě tedy nenutilo, abych se svou váhou cokoliv dělala.

Konec pohybu - kila letí nahoru!

Odmalička jsem se pořád mírně pohybovala, takže moje váha se nikdy nevyhoupla hodně vysoko, dokonce i po těhotenstvích jsem se brzy dostala do předešlé formy. Ovšem před sedmi lety se mi přihodil malér - zlomila jsem si dva obratle bederní páteře a s pohybem byl na nějakou dobu konec. A znáte to. Člověk zleniví, nechce se mu a i když už byla moje choroba jakž takž po kontrolou, znovu jsem cvičit nezačala. Dokonce jsem přestala chodit na procházky! Do toho přišel přechod a moje váha se najednou vyhoupla na 88 kilo! Kupodivu, ani tohle zjištění mě k ničemu nevyprovokovalo. Byla jsem spokojená, pozvolna obměňovala šatník, manžel neprotestoval.

Zlom: Bolesti!

Zlom nastal, když se opět objevily problémy s páteří. Stejně jako kdysi odstartovaly přibírání, tak posléze i hubnutí. Když to shrnu: hrozila mi operace. Leccos jsem si o operacích páteře přečetla. Dozvěděla jsem se, že ne vždycky dopadnou dobře a taky že jsou opravdu nebezpečné. Moje lékařka mi řekla, že pokud zhubnu, jistá naděje vyhnout se operaci by tady byla. Docela se u toho oznámení ušklíbla, bylo mi jasné, že podobných pohovorů asi absolvovala hodně a výsledky se ve většině případů nedostavily.

Čokoládka? Vždyť ta se nepočítá!

Jenže já se do toho dala! Ze začátku jsem si zhruba měsíc jen zapisovala, co jím a v kolik jím. Hodně jsem se divila, když jsem to po měsíci všechno dala dohromady. Co člověk stačí sníst mimo hlavního jídla, to bylo neuvěřitelné! Tu a tam sušenka, ta se nepočítá. Čokoládka - co by, vždyť je jen malinká. Po snídani nějaká buchta, vždyť to přece není žádné jídlo. A ty nápoje! Moje láska "cola" bezesporu sehrála roli. A protože jsem si zapisovala i pohyb, zjistila jsem, že se vlastně nehýbu vůbec. Že se jen přemisťuji z místa na místo a veřejnou dopravou jezdím i jednu stanici! No a po tomto průzkumu jsem se do toho dala!

Jedla jsem. I večer!

Víte, vlastně pro vás ani nemám recept na hubnutí, ale napíšu vám, co pomohlo mně. Moje hlavní jídlo bývalo v 9 hodin večer (spát chodím kolem půlnoci) a bylo zcela normální, se vším všudy. Klidně i vepřové na slanině, klidně i těžké omáčky. Ale! Bylo to jediné moje velké jídlo. Snídala jsem, bez snídaně bych nemohla vyjít ani do ulic. Ale oběd jsem zcela odbyla - pár bez chleba, banán, čínská polévka. A hlavně! Přestala jsem ujídat dobroty mezi jednotlivými jídly a zcela vynechala sladkosti.

Nejlepší recept - pes

Taky jsem začala umírněně cvičit a pořídila si psa. Mimochodem pes - to je moc dobrý recept! Myslím, že výsledek se dostavil hlavně proto, že jsem se na něj psychicky naladila. Prostě od prvních dnů, aniž bych se nějak často vážila, jsem se prohlížela v zrcadle a sama sobě pochlebovala, jak pěkně se mi daří zhubnout. Každým dnem jsem se ubezpečila, že jsem štíhlejší. A každým dnem jsem sama sebe přesvědčovala, že mi to jde skvěle a že těch dvacet kilo, které jsem potřebovala dostat dolů, nebude žádný problém. Postupně jsem se začala cítit štíhlejší a štíhlejší.

Pohyb, pohyb a zase pohyb

Co vám mám říkat, nakonec z toho bylo 23 kilo dole! Dnes, ve svých padesáti letech, vážím 64-65 kilo při výšce 165 centimetrů. Vzhledem k tomu, že cvičím, moje postava není vůbec "rozbředlá", celulitida zcela zmizela, kůže se stáhla. Samozřejmě, občas zahřeším. Nějaká ta buchta, čokoláda, oběd, pohoštění…ale pokaždé se to snažím nahradit větším pohybem a omezením dalšího jídla nebo jídla, které jím další den.
Co, kdy a jak jím jsem sledovala celý leden minulého roku, k dietě jsem přikročila od února. Váhu 65 kilo jsem dosáhla koncem srpna. Od té doby si ji udržuju. Samozřejmě, občas přijdou malé výkyvy - kilo nahoru či dolů - ale během pár dní se to vždycky srovná. Hlídám se.
Chtěla bych všem, co se pokoušejí zhubnout, říct, že podle mého názoru pevná vůle je úplně nanic. Pevnou vůli sice člověk dokáže zhubnout, ale za nesmírného týrání, neustálých myšlenek na jídlo a touhy mít už to konečně za sebou a zase se moci pořádně "nadlábnout". Pevná vůle může kdykoliv selhat a člověk pak propadá výčitkám. Poznala jsem to na známých a kamarádkách. Chce to nastartovat psychiku a chce to jak já říkám se do hubnutí "zamilovat". Chce to vytvořit si nový styl, ve kterém se budu cítit dobře a nebude se mi chtít ho měnit. Skutečně jsem přesvědčená, že pokud člověk nastartuje psychiku, jeho tělo se tomu přizpůsobí. Místo toho, abych si nadávala, jak jsem tlustá a jak mám slabou vůli, to chce mít se rád a obdivovat se. I za "štíhlost", i když to třeba tak úplná štíhlost ještě není. Tělo pak vyhoví. A rádo…
Na závěr jen malé doplnění: Na operaci nemusím. :-)