Listopad 2007

Česká Miss má další semifinalistky, Maláčová chránila syna

29. listopadu 2007 v 9:42 Zajímavosti-MIX
28. listopadu 2007 16:01 Devět krásek se mohlo v úterý radovat v brněnském hotelu International z postupu do semifinále soutěže Česká Miss 2008. O účast v soutěži usilovala zhruba stovka dívek. Ředitelka Michaela Maláčová, která pochází z Brna, však na casting přijet nemohla.
z brněnského castingu České Miss - promenáda v plavkách

z brněnského castingu České Miss - promenáda v plavkách

Autor: Aleš Fremut
Zúčastněné dívky zná podle svých slov z fotografií. "Porota má ode mě jasné pokyny. Semifinalistky uvidím 12. prosince v Praze a pražský casting už si ujít nenechám," dodala ředitelka soutěže, která se 13. listopadu stala podruhé maminkou. - více zde
Soutěžící dívky čekala v Internationalu přehlídka v plavkách. Součástí castingu byl také pohovor v angličtině či v jiném jazyce. Většina soutěžících si popovídala anglicky, ale nechyběly také francouzština či němčina. Dívky se pak předvedly porotě ve vlastních večerních šatech.
Série castingů začala v pondělí 26. listopadu v Karlových Varech, odkud postoupilo do dalšího kola pět dívek. Po brněnském následují castingy 28. listopadu v Pardubicích a 2. prosince v Ostravě. Největší zájem je opět o casting v Praze, který se uskuteční 3. prosince.
Nejúspěšnější dívky se pak 12. prosince utkají v semifinále v Praze o postup do finále. Dvanáct nejlepších čeká 2. února velkolepý finálový večer, který bude vysílat v přímém přenosu televize Nova. Vítězky získají kromě cesty do Thajska ceny za více než pět milionů korun.
Kliknutím zobrazíte větší formát - z brněnského castingu České Miss - finalistka s řeckými kořeny Elisavet Charalambidu

z brněnského castingu České Miss - finalistka s řeckými kořeny Elisavet Charalambidu

Autor: Aleš Fremut
Kliknutím zobrazíte větší formát - z brněnského castingu České Miss - finalistka Simona Szabó

z brněnského castingu České Miss - finalistka Simona Szabó

Autor: Aleš Fremut

Miss Hadašová: Extrémní štíhlost! Zničí si zdraví?

26. listopadu 2007 v 10:02 Zajímavosti-MIX
Pondělí 26.11. 2007, 08:00
Úřadující Česká Miss Lucie Hadašová (21) už byla několikrát upozorněna na extrémní štíhlost, která by mohla ohrozit její zdraví. Přestože ona sama tvrdí, že žádné drastické diety nedrží, při odběru krve, který chtěla podstoupit, narazili lékaři na problém!
Lucie Hadašová se připravovala na odběr krve.
Lucie Hadašová
"Lucie má velmi nízký obsah železa v krvi," upozornila lékařka z Thomayerovy nemocnice Českou Miss na problém, kvůli kterému se nemohla Lucie stát dárkyní krve. Možnou příčinou může být i extrémní štíhlost a nesprávná životospráva, která chudokrevnost podporuje. Mezi příznaky patří nechutenství, únava, točení hlavy nebo obtíže při polykání.
"Lucie dostala tablety na zvýšení železa a za měsíc půjde na odběr znovu. Ráda by se stala pravidelnou dárkyní krve, a tak doufá, že se časem její hladina železa dostane do normálu," prozradila Super.cz Česká vicemiss Eva Čerešňáková, která pravidelně daruje krev a podporuje činnost Českého červeného kříže a k dárcovství se snaží inspirovat i své kolegyně z modelingu. (yas)
Lucie Hadašová se připravovala na odběr krve.
Lucie Hadašová se připravovala na odběr krve.
Lucie Hadašová Lékařka ze vzorku krve zjistila, že má Lucie velký nedostatek železa v krvi. Lucie dostala přípravek, který jí dodá do těla železo. Lucie Hadašová se připravovala na odběr krve.

Pondělí 26. 11 .2007

26. listopadu 2007 v 9:52 Moje kecáníčko
Ahoj!
Taky tak nesnášíte pondělí?
Já jsem o víkendu celkově předělávala pokoj, takže mám odcvičíno:o) Malování a pokládání podlahy (ikdyž jsem to samozřejmě nedělala sama) + uklízení, no drsný.
Jinak na jídlo jsem tak nějak kašlala, nebyl čas přemýšlet, co nůžu a co ne a spotřebovala jsem určitě mraky energie, takže jsem prostě jedlo, co bylo.

Pondělí 19.11. 2007

20. listopadu 2007 v 15:24 Moje kecáníčko
Snídaně: káva s mlékem a sladidlem, celoz. rohlík. s pomeranč. džemem,
Sv: ovocný salát
Ob: 1 zavináč se zelím (plněný), několik mini řeckých chlebíčků, Cola light, káva s mlékem a sladidlem
Sv: NIC
Ve: kuřecí steak se sýrem a broskvemi, cca 1/2 hermelínu light, olivy, Cola light
Cvičení: 45 minut eleptický trenažer, posilování celého těla s činkami

Anorexie

19. listopadu 2007 v 12:32 Zajímavosti-MIX

Modelky hladoví: K smrti!

Připadá vám krásná? - Zdroj: tonterias.com
Blýskavý svět módních přehlídek si začal vybírat kruté a pravidelné daně. Ještě před pár lety se na molech objevovaly štíhlé dívky, kterým jejich postavu kdekdo záviděl. Teď však trendy stále víc tlačí na to, aby se tam promenádovaly vyzáblé dívky podobné Kate Moss: s vyčnívajícími kostmi a kůstkami, s chlapeckými boky. A modelky se přizpůsobují. Jenomže přizpůsobení se "kostlivé" módě něco stojí. Mezi top kráskami se objevily první oběti.
Eliana Ramos. Už nežije. - Zdroj: english.pravda.ru
Jednou z nich byla modelka z Jižní Ameriky Luisel, kterou vloni přímo při přehlídce postihl srdeční záchvat. Zemřela. Zdrcená rodina Ramosova médiím potvrdila, že Luisel bylo řečeno, že může ve světě módy dokázat velké věci, pokud významně zhubne. A dvacetiletá Luisel chtěla dokázat velké věci. Šest měsíců po ní postihla rodinu Ramosových další krutá rána. Ve své ložnici byla nalezena mrtvá Eliana, Luiselina mladší sestra. Policejní zdroj označil za příčinu smrti podvýživu. Babička obou dívek, která Elianu našla, naříkala: "Dvakrát mě postihlo totéž. Přišla jsem domů a našla ji se zvrácenýma očima..." Elianin šéf ale odpovědnost za její smrt popírá: "Je absurdní, že lidé mluví v tomto jistě tragickém případě o bulimii nebo anorexii. Nikdy neměla se svou dietou potíže. Je evidentní, že smrt obou sester musela být zapříčiněna geneticky." A nestydí se ani poté, co zemřela brazilská modelka Ana Carolina Restonová. Bylo jí pouhých dvacet jedna let.
Isabelle Caro. Vážívala ještě o deset kilo méně. - Zdroj: suff.co.nz
Proti anorexii a bulimii začal svérázným způsobem bojovat Olivier Toscanini, fotograf proslulý svými kontroverzními snímky. Pro kampaň si vybral třicetikilovou Francouzku Isabelle Carovou. Isabelle se naštěstí ze své nemoci pomalu dostává. V nejhorší době vážila pouhých 25 kilogramů. V té době trpěla tím, jak na ni lidé na ulici zírali. Možná stejní lidé, kteří obdivují štíhlé postavy v modelech světových návrhářů zvučných jmen.
Victoria Beckham - Zdroj: Reuters
Nejen modelky ale v honbě za dokonalou postavou špatně odhadnou své možnosti a dostanou se do bludného kruhu poruch s příjmem potravy. Problémy s anorexií nebo bulimií přiznaly i mnohé další osobnosti ze světa showbyznysu: Victoria Beckhamová, kdysi členka dívčí skupiny Spice Girls. Geri Halliwelová, členka téže skupiny. Calista Flockhartová čili "právnička Ally". Mary-Kate Olsenová, hvězdička filmů pro děti a dospívající dívky, která toužila udržet si dětský vzhled.
CO JEDÍ?
 • Carolina Restonová držela dietu skládající se z rajčat a jablek.
 • Luisel Ramosová se živila hlávkovým salátem a dietní colou.
 • Některé přísahají na celer. Koňské dávky celeru, který prý obsahuje negativní kalorie. Ať už celer obsahuje cokoliv, jistě toho neobsahuje mnoho.
 • Jablka. Denně dvě. A k tomu hektolitry vody.
 • Zaručená dieta je vata s citrónovou šťávou. Otázkou je, co zaručuje, nicméně se používá...
Brazilka Ana Carolina Restonová. Také už nežije.

Brazilka Ana Carolina Restonová. Také už nežije.

Foto: i.wp.pl

Bomba!

19. listopadu 2007 v 9:12 Thispiration

Andělské krásky Kurková a Soukupová oslnily Hollywood

Modelka Karolína Kurková předvádí prádlo značky Victoria's Secret na hollywoodské přehlídce (15. listopadu 2007)

Jak zhubnout v zaměstnání (pro některé ve škole:o)

16. listopadu 2007 v 9:51 Diety

Jak zhubnout v zaměstnání

V práci zvládnete myslet nejen na povinnosti, ale také na figuru.
V práci zvládnete myslet nejen na povinnosti, ale také na figuru.
Středa 14.11. 2007, 08:00
Zdá se vám, že když máte sedavé zaměstnání, nikdy nemůžete zhubnout? Velký omyl. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou dostat váhu pod kontrolu.

Choďte pěšky

Zapomeňte na používání interního telefonu a intranetu a všechno mezi kancelářemi vyřizujte po svých, je-li to možné. Jak vyplynulo z nedávné americké studie, během víkendu udělá středně aktivní jedinec deset tisíc kroků. V pracovní den v průměru ubudou tři tisíce kroků (vystačily by na spálení lehčí večeře). Takže - nohy nešetřete.

Blahoslavené schody

Dejte sbohem výtahu. Stoupání do schodů udělá vaší linii dobrou službu. Jednak samozřejmě ničíte kalorie (osm pater vydá za půlku tatranky), ale báječně se vám formují také lýtka. Našlapujte přední polovinou chodidla na schod a nohu zlehka propínejte.

Nenechte se nachytat

V mnoha kancelářích je obvyklé, že volně na mističkách leží nejrůznější pochutiny. Pokuste se odolat, např. burské oříšky patří do pětice nejtučnějších pokrmů na světě.

Vyhněte se automatu

Ani vševědoucí internetové zdroje neuvádějí, jaké množství cukrů je v nápojích z automatů. Nezávislé expertízy u některých druhů kávy, kakaa a čokolády prokázaly až dvě kostky cukru na kalíšek. Tak pozor!

Rizikové ochutnávky

Vánoční období nejspíš opět svede mnohé kolegyně k donášce krabiček s ukázkami domácího cukroví. Naučte se zdvořile odmítnout. Když už neodoláte, pak raději mlsejte dopoledne, kdy má tělo ještě dostatek času se s hříškem vypořádat.

Zrádný večírek

Nikde není psáno, že na firemním vánočním večírku musíte jíst. Dejte si skleničku bílého vína, které vám naopak pomůže v boji proti tukům, případně iniciujte raději akční bowling než statické posezení. Z hlediska udržení linie jsou lepší rauty, kde si můžete jídlo vybrat. Každopádně nechte bez povšimnutí košíček s pečivem.

Sežeňte si spojence

Zeptejte se kolegyň, jestli by se některá nedala do boje proti kilům navrch s vámi. Určitě by to mohla být dobrá motivace - přece nedopustíte, aby byla úspěšnější. O svém záměru se však nijak významněji nešiřte, aby se nestal předmětem debat v kuřárnách.

Vybojujte čas na jídlo

Ze zákona máte nárok na přestávku na oběd, v některých případech i na svačinu. Přesto se snažte zkonzumovat několik soust (například půlku müsli tyčinky nebo kousek ovoce) každé dvě hodiny. Udržíte tak organismus ve správném spalovacím režimu. Dodržujte také pravidelný pitný režim - dva až tři litry tekutin jsou naprosto nezbytné.

Do pohybu

Jestliže je vaše pauza na oběd alespoň hodinová, dala by se využít i ke zkrácené lekci aerobiku nebo spinningu. Řada fitness center pružně reaguje na poptávku a nabízí lekce přizpůsobené pracovním pauzám (zpravidla trvají 30-35 minut).

Pozor na klimatizaci

Podle platných norem by v zimě měla být nastavena teplota od 18-25 stupňů. Jestli je u vás v kanceláři míň, můžete mít tendenci kvůli pocitu hladu konzumovat větší množství jídla. A tím pádem i přibírat kila.
(iron, den, Jackie)

Pátek 16.11.

16. listopadu 2007 v 9:49 Moje kecáníčko
Zdravím!
Jak vám to všem jde? Já v sobě pořád nějak nenacházím tu vůli a sílu se do toho pořádně opřít a musím!!!!
Já to musim už začít brát vážne...nebo nikdy nezhubnu:o( Ráno jsem si jen tak zkoušela jednu krásnou zimní sukni, co mám od loňska....ehm...jednu dobu mi byla až velká...dnes jsem jí dostala do půlky stehen:o( ( (

Tak takhle to je:o)

13. listopadu 2007 v 17:02 Zajímavosti-MIX

Retušovaná krása

Také si prohlížíte Elle, Cosmopolitan a další blýskavé časopisy, a smutně vzdycháte nad fotkami dokonalých modelek? Bezchybná pleť, lesklé vlasy, ladné tvary a zářivé oči... Vítejte ve světě iluzí, který ve skutečnosti nikde na zemi neexistuje. Nápad na tento článek mi vnukla Lucka na diskuzi. Hodí se sem natolik, až se divím, že jsem na něj dávno nepřišla sama.
Bavily jsme se o časopisech, o tom, jak je všude spousta diet (bylo zrovna léto) do plavek, "zhubněte tři kila", krásné modelky atd. Každý kdo někdy nakoukl do Cosmopolitanu, Elle, Yellowu a dalších podobných výplodů časopiseckého trhu ví, o čem je řeč. A nejedna žena či dívka si nad fotkami dokonalých modelek zavzdychá, že by chtěla také tak krásné tělo. V ten okamžik už za ní stojí obrovský farmaceutický a kosmetický průmysl a čile nabízí spoustu zaručených prostředků, jak toho dosáhnout. Koktejly a pilulky na hubnutí, vyhlazovací krémy, opalovací fluidy, přípravky proti celulitidě a vráskám, proti stárnutí pleti, pro krásné vlasy... a zákaznice nakupují a nakupují, a čekají, kdy konečně budou mít to krásné tělo, krásné vlasy, bílé zuby...
Ve skutečnosti jsou však všechny tyto přípravky zbytečné a ten pravý je jenom jeden. Jmenuje se Photoshop a je to grafický program, se kterým pracují profesionální grafici na celém světě. Určitě nepochybujete, že fotografie do časopisů se před tiskem malinko upravují, ostatně retuše se prováděly už v dobách, kdy žádné počítače nebyly a retušovalo se ručně štětečkem a šablonami. Pravda je ovšem taková, že fotografie do časopisů se dnes retušují hodně a všechny. Fotky, které vidíte na titulních stránkách, portréty, "módní story", jako ilustrační u článků či v reklamách na kosmetiku jsou vždy retušované, někdy až kroutím hlavou, jak přehnaně. Ostatní fotky se někdy retušují a někdy ne, každopádně vždy se dolaďuje aspoň kontrast a barevné ladění, aby někdo nevypadal bledě.

Určitě chcete vidět konkrétní příklady - tak tady jich pár je.

Na začátek si dáme krásný příklad typické plavkové fotky - kráska v bikinách.
Podobně úžasně hladkou pleť můžete spatřit na všech modelkách, zvlášť na titulních stránkách některých pánských časopisů (á la Maxim, Esquire) jsou slečny hladké jako mramorové sochy. Mému oku ovšem dívka v modrých plavkách připadá nepřirozená, jako odlitá z umělé hmoty. Takovýhle hladce "umělohmotný" vzhled je vždy výsledkem grafické retuše, jinými prostředky (zhubnutím, make-upem) ho nelze dosáhnout.A tady máme tutéž fotografii před vyretušováním:To je rozdíl, že? Nejspíš jste si řekly - hrůza, vždyť ona je ve skutečnosti tak ošklivá! Přitom to není pravda - modelka je hezká, má pěkné vlasy, štíhlou postavu, krásně tvarovaná prsa i pohledný obličej. Jenom zkrátka není z umělé hmoty. Grafik jí vyhladil pleť na obličeji i na těle, zmírnil zakulacení břicha, aby vypadalo plošší, zjemnil odlesky a sjednotil barvu. Výrazně zmenšil pravý bok, aby křivka lépe lahodila oku diváka. Změny najdete i v obličeji - zmizely kruhy pod očima, zjemnily se nosoretní rýhy, pleť je hladká a oči jasnější. Původní fotografie mi přijde přirozenější a hezčí než umělohmotná dokonalost po retuši - bohatě by stačily drobné úpravy, například projasnění obličeje, redukce kruhů pod očima a nenápadný posun barvy pleti směrem k růžové. Móda si však žádá jinak.

Další příklad - tatáž modelka, detail obličeje. Tentokrát začneme pro změnu fotkou před. Myslely jste si, že modelky mají dokonale hladkou pleť a nebojují s rozšířenými póry? :)Tatáž fotka po retuši. Veškeré nerovnosti pleti zmizely, oči se rozzářily a prokoukly, unavené kruhy pod nimi jsou pryč. Přiznejte se - kolik z vás si při pohledu na podobnou tvář v časopise naivně myslí, že modelka takhle skutečně vypadá, jenom má na sobě trochu make-upu? A máte už doma pár načnutých make-upů, které jste koupily na základě reklamy v domnění, že po nich budete mít na obličeji stejný bezchybný samet?Další ukázka, sice malá, ale změny jsou tak výrazné, že je nelze přehlédnout. Obličej omládl o pěkných pár let, zmizely nerovnosti na čele, vrásky nad očima i pod očima, pleť je hladší a rtěnka růžovější. Pleť na těle je hladká a barevně sjednocená. Faldy v podpaží, které se přirozeně udělají každému, kdo se prohne a pootočí, jsou úplně pryč. Kalhotky ani podprsenka se tolik nezařezávají, neúhledná šňůrka od plavek zmizela. Pomerančová kůže na zadku je pryč, přestože modelka rozhodně nemá prdelku jako dva kmínky a tím pádem se ďolíčkům nemůže vyhnout jinak než grafickou úpravou.Jak udělat z pětatřicetileté ženy osmnáctku? Ani to není pro Photoshop v rukou šikovného grafika žádný problém. Všechny vrásky zmizely, obličej je hladký jako dětský zadeček, rty červenější, pohled ohnivější, grafik přidal i oční linky a řasenku, aby pohled zdůraznil. Vylepšil i celkové barevné ladění, aby vlasy vypadaly živěji a pleť opáleněji.Fotka úplně obyčejné blondýnky se dá v Photoshopu proměnit na neobyčejnou. Zatímco ženě na této fotografii je zhruba kolem třiceti, grafik z ní snadno udělá osmnáctku. Stačí opět hlavně vyhladit pleť, zbavit ji všech vrásek a nerovností, a k tomu vylepšit detaily, například upravit tvar účesu a nosu (na fotce po retuši je menší) a srovnat nakřivený dolní ret do dokonale symetrického tvaru. Dívka na druhé fotografii by se dala nazvat "hezčí" - vypadá rozhodně mlaději - kam se však poděly její specifické rysy? Stal se z ní odporný, únavně hladký, umělohmotný prefabrikát, vhodný do kašírovaného světa módních časopisů, ne však do reálného života.

Příklad méně nápadné retuše, než na předchozím obrázku. Když porovnáte první a druhou fotografii, zjistíte, že grafik pouze lehce vyhladil obličej a dekolt, a nepodlehl pokušení udělat z modelky umělohmotnou pannu.

Na závěr si dáme příklad ze života, ne ze světa modelek. Na fotce je úplně obyčejná dívka, jakých se po světě toulají milióny - s bledou skvrnitou pletí, pupínky a kapánek dvojitou bradou. Práce retušéra z ní udělala téměř krasavici: pleť je hladká, má pěknou barvu, dvojitá brada je pryč, pupínky jako by nikdy nebyly, oči jsou zářivě modré, nosoretní rýhy mělčí a i výraz se zdá méně zachmuřený.

zdroj:http://anorexie.konicky.net

Anorektický muž-tak už i chlapi...

13. listopadu 2007 v 16:58 Zajímavosti-MIX

Anorektický muž? Je jich čím dál víc


Anorexie není jen záležitostí dívek, postihuje také muže. Módní diktát totiž není omezen jen na křehčí pohlaví, stále více také zasahuje muže. I jim časopisy předhazují, jací mají být, aby byli sexy. 7. listopadu 2007
"Tlak na muže je stále větší. Média i oděvní firmy ukazují pouze perfektní svalovce bez chybičky. Zatímco dříve byla upřena pozornost spíše na ženy, nyní už jsou na paškálu také muži," řekl Magazínu.cz psycholog Josef Petrů.
Jeho názor potvrzují i čísla. Podle amerického průzkumu z roku 1972 bylo se svým tělem spokojeno 75 procent mužů. Když byl podobný průzkum zopakován o pětadvacet let později, vyšla z něj úplně jiná čísla. Spokojená byla jen třetina mužů, dnes už celých 97 procent mužů řeší problém s některou partií svého těla.
Mozek, nebo svaly?
Dříve byl idolem žen třeba Oldřich Nový, což rozhodně nebyl žádný svalovec. Přesto lámal tisíce dívčích srdcí na počkání. Dlouho se ve světě i u nás více upřednostňoval mozek před svaly, ale pak se začalo kormidlo pomalu obracet a tento trend akceleroval v devadesátých letech.
Muži dnes zkoušejí silikonové svalové implantáty, snaží se drasticky zhubnout, jiní při cvičení zobou steroidy a další nebezpečné látky, aby vybudovali svaly jako z magazínu. A i mezi nimi se objevují případy anorexie…
Podle expertů čelí dospělí muži i -náctiletí kluci stejnému problému jako jejich něžnější protějšky. Inzerenti jim předhazují napůl svlečené svalnaté sympaťáky, aby zvýšili prodej svých výrobků, média neustále varují před obezitou a jejími společenskými důsledky a celý ten kolotoč se točí stále rychleji.
Dlouhá cesta
V souvislostí s anorexií u mužů přinesla americká média jeden typický příběh. Popisuje sedmadvacetiletého Michaela, který se zatím pohybuje jen na vozíčku. Nyní už ví, jak iracionálně jednal, ale zbavit se návyku je strašně těžké. Přiblížil například své rozhodování, zda si dá čokoládovou oplatku nebo ne.
"Vstal jsem a měl jsem na ni ohromnou chuť. Ale stále jsem si říkal, že si ji nesmím vzít. Celé ráno mi znělo v hlavě, že normální lidé nejí čokoládu. Prostě jsem z toho jídla dostal strach," vyprávěl.
Postupně svůj strach překonává a problém odbourává, bude to ale ještě dlouhá cesta. Je totiž teprve v polovině pětiměsíčního léčebného programu.
Kvůli dívce
Kalorie začal pečlivě počítat už na střední škole, ale na vysoké se zamiloval a místo hubnutí začal spokojeně přibírat. Nakonec se jeho váha vyšplhala skoro k metráku a dívka jej po pěti letech vztahu a pouhé tři měsíce před svatbou opustila. Tehdy se rozhodl, že jí ukáže. Začal drasticky hubnout. Skoro nic nejedl a to, co mu přichystali rodiče, v noci vydávil.
"Vážil jsem se nejméně destkrát denně a panikařil jsem, když jsem přibral i pouhého čtvrt kila," vzpomíná Michael. "Dařilo se mi ale hubnout, byl jsem na sebe pyšný, měl jsem pocit, že mám vše pod kontrolou," dodal.
Rodiče samozřejmě nakonec jeho stav odhalili. Ani nebylo divu, v tu dobu Michael vážil pouhých čtyřicet kilo, srdeční tep měl 31 úderů za minutu a aby přežil, musel do nemocnice. Nyní je na nejlepší cestě zpátky do života.

(mat), Magazín.cz

Pondělí 12.11. 2007

12. listopadu 2007 v 10:24 Moje kecáníčko
Tak dneska to je den...už od rána se to nějak sype...
Ráno jsem se vážila a bum...! Já jsem snad přes víkend přibrala dvě kila! Mrzí mě to, protože jsem se nijak nepřežírala, ikdyž sem teda asi jedla víc než přes týden, ale snažila jsem se i trochu hýbat... Prostě týden nebo i dýl to shazuju a pak přes víkend hups a je to zase nahoře? To není fér!!! No co naděláme, že? Já mám teda před menstruací, tak jestli to neni taky tim...
Jinak mám teda necelých 5 týdnů, abyhc shodila do toto víkendového zájezdu na hory a chtělo by to aspoň 2 kila týdně, jenže co dělat??? Nežrat? Cvičit jak blázen? Nevim...
Poraďte! Pa
A tady máte malý thinspo: Ivu Kubelkovou:o)

Dnešní kult vyhublosti hlásá: Buďte krásná až k smrti!

9. listopadu 2007 v 11:44 Diety
Dnešní kult vyhublosti hlásá: Buďte krásná až k smrti!
Podle výzkumů je až 95 % žen nespokojených se svou postavou. Mnohé z nich podstupují brutální diety, které mohou vést na scestí poruch příjmu potravy. Jedna cesta, jak se jednou provždy vypořádat s nenáviděnými kily, je odmítání potravy, existují však i mnohem drastičtější praktiky...

Zvracení

"Na diety jsem nikdy neměla vůli," říká šestadvacetiletá Martina z Prahy. "A tak když jsem jednou přistihla svou štíhlou kamarádku, jak po jídle zvrací na záchodě, bez váhání jsem to vyzkoušela taky. Celkem jsem se v tom 'vezla' tři roky, a kdybych předem tušila, co to se mnou udělá, radši bych byla tlustá jako koule..." Dlouhodobé zvracení si vybírá krutou daň.
Vlivem agresivních žaludečních šťáv otékají slinné žlázy, takže tváře vypadají stále nafouklé, a dochází také ke krvácivému poškození jícnu a erozi zubů. "Po každém jídle jsem hned musela jít zvracet. Když tělo protestovalo, pila jsem vodu se solí nebo dávicí sirup, zmítala jsem se v křečích, ale nic mě nezastavilo.
Ze zubů mi zůstala sotva polovina a nezbývá mi než si na ně nechat udělat korunky, jinak bych se už nemohla nikdy usmát," říká Martina, která ve třiadvaceti vypadala jako sešlá pětatřicátnice. Dnes patří k těm šťastnějším - podařilo se jí závislosti na zvracení zbavit. Zachránila se tak před mnohem vážnějšími následky bulimie, jimiž mohou být žaludeční vředy nebo nenávratné poškození kostí.

Projímadla

Je to tak jednoduché - můžete se nacpat, co hrdlo ráčí, pak si jen vezmete pilulku a všeho se zase zbavíte. Co na tom, že pak si musíte vzít pilulky dvě, tři, čtyři, že trpíte úpornými bolestmi a slabostí - hlavní je přece, že ze snědeného jídla nepřiberete. O nebezpečnosti volně prodejného léku se přesvědčila sedmačtyřicetiletá Kamila z Berouna.
"Projímadlo mi zpočátku doporučil doktor kvůli zácpě," vzpomíná. "Ta mě po čase přestala trápit a všimla jsem si, že jsem zároveň ztratila pár kilo. Byla jsem nadšená! Časem jsem zvýšila dávky a radovala se, jak jdou kila dolů. Že trávím půl života na záchodě, mi bylo v té chvíli úplně jedno.
Pohled na krásně ploché břicho mi za to stál. Trpěla jsem křečemi, pleť jsem měla suchou, na dlaních a chodidlech mi praskala kůže. Navíc jsem špatně spala, ze všeho měla nervy a na děti jsem už jenom křičela." Kamila se ze závislosti na projímadlech nakonec dostala, ale trávicí systém má nenávratně poškozený...

Léky

Léky na hubnutí se předepisují těžce obézním pacientům a jejich užívání je možné jen pod přísným lékař- ským dohledem. Fungují na principu omezení chuti k jídlu a pro obézní lidi mohou být dobrými pomocníky na stažení žaludku, který je jinak třeba bandážovat.
V nepovolaných rukách jsou nebezpečné, přesto není žádný kumšt sehnat je za tučnou úplatu na internetu. Ženy, které si je takto podnikavě pořídily, byly zpočátku nadšené, neboť jediná pilulka zahnala hlad na celý den.
Jenže pak se dostavily vedlejší účinky - bušení srdce, nespavost, neklid, třas a závratě spojené s omdléváním. "Léky mohou brát jen zcela zdraví lidé," vysvětluje obezitoložka rizika spojená s pokoutním sháněním na internetu. "Pro člověka s vysokým tlakem či nemocným srdcem mohou znamenat i smrt!"�

Extrémní praktiky

V zoufalé snaze přechytračit tělo, zahnat hlad a zbavit se tuků se některé ženy (častěji spíš dívky) uchylují z postupům, při jejichž popisu se vám může trochu zvedat žaludek. "Na táboře jsem se setkala s holkou, která polykala vatové tampony a kuličky ze zmačkaných papírových kapesníčků a zapíjela je velkým množstvím vody," vypráví šestnáctiletá Lenka a nevěřícně kroutí hlavou.
"Prý to tak dělají modelky ve světě - zaplní to žaludek, a přitom nepřijmou žádné kalorie." Na internetových deníčcích si děvčata radí například zabalit se před spaním do igelitové fólie, protože tělo pak 'vypotí' tuky, nebo vypít každé ráno půl deci jablečného octa. Pokud vás trápí hlad, vypijte naráz litr teplé vody, a když si chcete pochutnat, požvýkejte jídlo v ústech a zase jej vyplivněte.
Některé z výše uvedených postupů jsou pouze nechutné, jiné však i životu nebezpečné. Koncentrovaný ocet, byť jablečný, rozežírá sliznici žaludku a může způsobit vředy, nestravitelná vata zase snadno ucpe střeva. Smutným paradoxem je fakt, že dívky trápící se podobně obskurními způsoby nejenže hazardují se zdravím, ale většinou ani nijak výrazně nezhubnou...
(vip, Jackie)

Jídelníček: 8.11.

9. listopadu 2007 v 11:34 Moje kecáníčko
Snídaně: káva s mlékem a sladidlem, míchaná vajíčka, kousek slaniny + celozrná krachle
Sv: nic
Ob: několik sucharů a hermelín + chilli omáčka (prý ostré chutě zrychlí metabolismus:o) + sušené ovoce, několik lískových oříšků + sušené fíky
Sv: nic
Ve: mrkev + malinké kuřecí špalíčky na medu (4 kusy) + tmavý chléb + sušené fíky (na nich teď hrozně ujíždim)
Cola light, voda
Pohyb: 45 minut na eliptickém trenažeru, posilování celého těla + učila sem se základní krok salsy:po)
Poznámka: jídlo by chtělo samozřejmě srazit dolů, je toho pořád celkem hodně, ale nemůžete ze dne na den přestat jíst nebo nějak moc snížit energet. příjem...ale vážim se (pak upravim to počítadlo) a jde to pomalinku dolů... aspoň něco:o)

Nápisy na cukrovinkách odhalí kalorické bomby

8. listopadu 2007 v 11:28 Jídlo
Nápisy na cukrovinkách odhalí kalorické bomby
Na obalu čokolády Margot, po které Češi mezi čokoládovými tyčinkami sáhnou nejčastěji, v těchto dnech začíná svítit pro někoho možná nepříjemná informace: "Sníte mě a máte z pětiny energeticky splněno." Po Coca-Cole se na pultech obchodů objevují první cukrovinky, které nesou na přední straně obalu kalorický puntík. Jde o údaj, kolik kalorií, a tedy kolik procent doporučené denní dávky do sebe po jejich konzumací dostanete.

Puntík, respektive oválek s kaloriemi, už je dnes zobrazen nejen na tyčince Margot, ale také na Ledových kaštanech, tyčince Milena či čokoládě Aero. Zatím jde pouze o výrobky společnosti Nestlé.

Postupně se stejná informace objeví i na Zlatých oplatkách Opavia, tyčinkách Mars, kofole či baleném chlebu z největších pekáren v zemi United Bakeries. Kromě Coca-Coly a cukrovinek se začíná kalorický údaj objevovat na polévkách Maggi nebo majonézách Hellman's.

Na první pohled zřetelné zveřejňování kalorických hodnot české zákony zatím nepřikazují, k dobrovolné akci se přihlásilo třináct výrobců, především mezinárodních koncernů. Ty si od svého kroku slibují vylepšení image.

Zároveň se tím snaží předejít tomu, aby jim to Evropská komise sama nařídila v rámci svého tažení proti obezitě. V Česku přitom s kily navíc bojuje každý druhý.

Kaštany si přepulte
"144 kilokalorií, sedm procent doporučené denní dávky energie," hlásá dnes obal Ledových kaštanů. To však není vše, čeho si člověk musí všimnout. Než tyčinku s klidným svědomím a zdůvodněním, že to ještě za ten den vyběhá, spořádá, musí trochu počítat.

Konkrétně u padesátigramových kaštanů je kalorický údaj uvedený jen na jejich půlku a celkových čtrnáct procent denního množství kalorií už tak optimisticky nezní.

Na zadní straně jsou pak další podrobnější informace, jež hlásají, že půlka této tyčinky znamená také dvanáct procent doporučené dávky cukrů, a dokonce třetinu nasycených mastných kyselin, zdroje cholesterolu.

Kolem toho, na jak velký kus čokolády, tyčinky či Coca-Coly kalorie převádět, se totiž mezi výrobci strhla velká debata. Příliš mnoho kalorií na malé tyčince či limonádě nevypadá dobře, ačkoliv výrobci tuto motivaci pro uvádění kalorií na menší porce svých pochutin odmítají.

Například u Coca-Coly stanovili jednu porci na čtvrt litru - tomu odpovídá pět procent denní dávky energie. Odůvodnění výrobce už dříve znělo, že celý litr stejně nikdo nevypije.

"Obvyklé množství spotřeby" hraje podle mluvčího společnosti Nestlé Martina Waltera roli i při určení porce u cukrovinek.

"Na základě interního doporučení a tvaru výrobku umožňujícího lehké rozdělení tyčinky byla u kaštanů stanovena porce na jejich polovinu," vysvětluje Walter, proč je porce relativně malých Ledových kaštanů stanovena na jejich půlku - jsou jednou z nejkaloričtějších tyčinek Nestlé.

Díky hravosti výrobců proto platí, že pokud někoho údaj o energetické hodnotě zajímá, musí si dávat pozor u každého výrobku zvlášť.

"Čokoládové tyčinky jsou největší výzva," říká Jitka Hofmanová, mluvčí Kraft Foods, s tím, že u nich se ještě na hmotnosti jedné porce nedohodli.

U tabulkových čokolád bude porce a kalorický údaj dán zhruba na třicet gramů. Třeba u Orionu s malými dílky to vychází na osm čtverečků.

"Pro sušenky nebo oplatky je doporučené denní množství stanoveno na jednu sušenku Bebe Dobré ráno či na oplatku jako tatranka," říká za jejich výrobce Opavii mluvčí společnosti Mária Sedlická. Firmy se podle svých zástupců neobávají, že by jasnější kalorické značení odpudilo zákazníky citlivé na tyto informace.

"Lidi, kteří si kupují milku dnes, si ji budu kupovat i s kalorickým obdélníčkem," míní Pavel Šercl, šéf společnosti Kraft Foods, výrobce tyčinek 3Bit, čokolád Milka, Forte či Figaro.

Prodej roste, i když máme puntíky
Milan Luzum, mluvčí Coca-Coly, říká, že prodeje jim rostou i po zavedení kalorických puntíků. Stejně tak mluví Tesco, které postupně zavádí přehlednější kalorické údaje na výrobky pod svou značkou, zatím tedy hlavně na ty kvalitnější.

"Rozhodně se nedá říci, že výrobky s vyšší kalorickou hodnotou by zákazníci opomíjeli," říká mluvčí Tesca Jana Matoušková. Čísla o nákupech čokolád, čokoládových tyčinek a col to zatím potvrzují.

Z údajů společnosti AC Nielsen vyplývá, že nákupy čokoládových tyčinek rostly za poslední rok o 13,5 procenta v porovnání s rokem předchozím. Spotřeba čokolády stoupala pomaleji, zhruba o pět procent. Jednotlivé firmy zavádějí přehledné kalorické značení postupně.

"První náš výrobek s tímto označením, tyčinka Snickers, se na českém trhu objeví začátkem prosince," říká například mluvčí společnosti Mars Magdaléna Hrabcová. Teprve až budou na všech, což může trvat ještě dva roky, bude mít zákazník dokonalejší srovnání.

Vaňková přibrala

8. listopadu 2007 v 9:49 Příběhy
Mladá zpěvačka Šárka Vaňková (19) už není tou vyzáblou holčičkou, jakou byla ve finále první řady SuperStar. O tom se přesvědčil i herec Ivan Vyskočil (60), když se ji pokoušel vzít do náručí.
Šárka před....
Šárka - po
Ne že by z nové představitelky d'Artagnanovy milenky Constance v obnoveném muzikálu Tři mušketýři byl Míša Kulička, každopádně pokud si ještě pamatujete pohublou dívenku z první řady české SuperStar, jistou změnu poznáte na první pohled.
Šárka Vaňková přibrala pár kil, leč stále vypadá k světu, ba co víc, trochu té váhy navíc jí jen prospělo. Ostatně na tiskové konferenci u příležitosti nového uvedení muzikálu, který poběží od 28. února, jen sršela energií. Přesvědčit se mohl například Bohuš Matuš, kterého málem propíchal kordem.
Jak už to tak bývá, za zakulacením Šárky zřejmě stojí nedávný krach vztahu s přítelem Jakubem Vytáčkem, se kterým se v červenci rozešla z důvodu příliš velké oboustranné pracovní vytíženosti.

Jídelníček-7.11.

8. listopadu 2007 v 9:42 Moje kecáníčko
Takže snídaně: káva s mlékem a sladidlem, 1 celoz. sladká malá houstička+pomeranč. džem
svačina: nic
oběd: plněné rybí filé se šunkou a sýrem (bohužel smažené) + 70g celozrných tyčinek
+ Cola light
svačina: nic
večeře: osmahnutá kotletka + okurky (čerstvé+nakládané),malinko kečupu, hořčice, cibulky
+ kousek sluneč. chleba
2. ve: jablko a trochu mandarinkového kompotu
A voda k pití samozřejmě...a k večeři trochu vínka
Sport:: nic...

Anorektická modelka-životní zpověď

7. listopadu 2007 v 17:27 Příběhy
Anorektická modelka: životní zpověď

Jméno Isabelle Caro vám možná nic neřekne. Ale je to právě ona, která pózovala na šokujících fotografiích Oliviera Toscaniho, které v novinách a na billboardech upozorňovaly na nebezpečí anorexie. 24. října 2007

Varující příznaky anorexie

 • extrémní obavy z nabírání váhy
 • pokřivený dojem z vlastní váhy a svého těla
 • výrazný úbytek váhy, vážná podváha
 • časté užívání projímadel, dietních pilulek či diuretik s cílem snížit váhu
 • jen velmi malé porce jídla, nebo málo kalorické
 • poruchy menstruace, nízký krevní tlak, bledá či nažloutlá kůže
 • deprese
Isabelle se rozhodla ukázat své tělo světu. Vyhublé až na kost, nahé… Její odvaha odhalit se rozdělila svět. Někteří ji i celou kampaň proti poruše příjmu potravy ocenili, jiní fotografie šmahem odsoudili a kampaň označili za příliš krutou.
Isabelle se ale poté, co kampaň odstartovala, neschovala do ústranní. Naopak. O své chorobě otevřeně hovořila v televizní stanici CBS. Reportérce CBS News v niterném rozhovoru přiznala, že už je nebezpečně hubená a že se chce vyléčit. "Jsem kostra. V zrcadle vidím kostru. Ale takovou, která je na cestě se vyléčit," je přesvědčená Isabele.
Začalo to ve třinácti
Celý příběh vyhublé modelky začal v jejích třinácti letech. Matka trpěla vážnými depresemi, otec byl vždy někde na cestách. Dětství strávila vlastně v izolaci, stranou od lidí, učila se doma. "Bylo to velmi komplikované, velmi obtížné a velmi bolestné dětství," řekla CBS.
Matka podle jejích slov trpěla velkou fóbii, že jednou vyroste. "Spoustu času strávila tím, že kontrolovala mou výšku. Nepouštěla mě ven, protože někde zaslechla, že děti na čerstvém vzduchu rostou. Bylo to naprosto traumatizující," vyprávěla Isabelle.
Trauma přerostlo v nemoc, když viděla, jak její matka bojuje s třicetikilovým kanystrem. "Já tehdy vážila o pět kilo více a pomyslela jsem si: jsem těžší než ten kanystr, tak to jsem pro svou matku zátěží. A přemýšlela jsem, jak zhubnu a zastavím růst. S váhou jsem pak šla až na 26 kilo. Mé jídlo se omezilo na dva čtverečky čokolády a pět cornflaků. To jsem jedla celý den," líčila.
V komatu Kontroverzní kampaň / foto: Nolita Před osmnácti měsíci, když vážila 55 liber, upadla do komatu. Poté konečně poznala pravdu ohledně anorexie. Pochopila, že jde o vážnou psychickou poruchu, která nakonec může člověka i zabít. A činí tak až v deseti procentech případů tohoto onemocnění. Tehdy se rozhodla žít a akceptovala pomoc. Nyní váží jednatřicet kilo.
"Vím, že mi to zabere nějaký čas, ale raději se budu zlepšovat pomalu a jistě, než rychle nabrat váhu a pak do toho znovu spadnout," řekla v televizi. "Musím si zvykat na to, jak vypadám s více kily."
Caro si za dobu své nemoce musela zvyknout, že na ni lidé na ulici zírají s otevřenou pusou. Šokovaně si na ni ukazují prstem, někteří se smějí. "Když jsem se poprvé přestěhovala do Marseille, nikdo se mnou nemluvil, všichni na mě jen zírali. Přestala jsem vycházet z domů a když jsem si vyrazila, odmítali mě v barech nebo kavárnách obsluhovat. I proto jsem o tom dlouho odmítala hovořit, bála jsem se, že mě lidé odsoudí," zavzpomínala Isabelle.
"Lidé nemají ponětí, jaká anorexie vůbec je. Myslí si, že prostě jen přestanete jíst. Ale vy se přece nerozhodnete jednoho dne skončit s jídlem. Tak to není. Je to velmi těžké, je to utrpení, je to hluboko v každém nemocném. To, jak se na mne lidé dívali, mi nikdy nepomohlo. Trpěla jsem tím," doplnila.
Chce dítě a žít
Nyní už ale Caro dělá pokroky. Intenzivní a trvalá psychiatrická pomoc a dobrá lékařská péče dělají svoje. Dokonce už je natolik silná, že si dělá plány do budoucna a přemýšlí o svých cílech. "Chtěla bych mít dítě," řekla. "Doufám, že toho budu schopna. Doktor říká, že je to možné. Jenže stále nemenstruuji, moje tělo je příliš slabé."
S reportérkou CBS hovořila také o svém vztahu a o sexu. "Někoho mám, ale je to komplikované. Teď je to spíše platonický vztah, protože jednoduše jsem velmi tenká a slabá a je obtížné užívat si fyzický vztah s tak křehkým tělem, když mám normálního chlapa. Jsem stále nervózní v otázce sexu," řekla.
O dítěti sní, další plány jsou prozaické. "Hlavně být schopna žít. A poslat lidem zprávu, že život je krásný a že za to stojí. Že se váš život může zlepšit, když bojujete a věříte," zakončila Isabelle.

(mat), Magazín.cz

Středa 7.11. 2007

7. listopadu 2007 v 17:17 Moje kecáníčko
Ahojky!
Tak dneska je mi docela fajn. Dokonce jsem od včerejška shodila 100g, to je úspěch, co?:o)) No ale z čeho se skládají kila, z gramů, ne?
Všem vřele doporučuji článek Zamyšlení na stránkách : http://kessidya.blog.cz/
Souhlasim s ní.

Už toho mám dost!!!!!

6. listopadu 2007 v 22:50 Moje kecáníčko
Ahoj všem!
Už jsem se definitivně rozhodla! ZHUBNU! Jsem čim dál tlustší a bohužel už to moje počítadlo neplatí..je to teď víc:o(((
Ale já to dokážu, už jsme to dokázala kolikrát předtim. Pořítadlo pak aktualizuju, až mi z něj nebude šoufl...Držte palce!